تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۵۰
چاپ

شرکت‌های دارویی که شرطی فعالیت کنند، حذف می‌شوند

مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس‌العمل آن‌ها باعث بالا رفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می‌دهد.

رییس سازمان غذا و دارو با اتمام حجت با شرکت‌های دارویی در زمینه تامین نیاز بازار، گفت: شرکت‌هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می‌شوند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم ها در کشور به وجود آمده، گفت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می‌دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.

وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس‌العمل آن‌ها باعث بالا رفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می‌دهد.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می‌توان در شرایط حساس سریع‌تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.

وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می‌شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می‌شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.

اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می شود، گفت: با شرکت‌های تولیدکننده اتمام حجت کرده‌ایم که با جدیت فعالیت کنند؛ چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.

وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که براساس آن، برخی از شرکت‌ها ارز دولتی دریافت کرده، اما کالایی وارد نکرده‌اند، این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.

رییس سازمان غذا و دارو با تقدیر از خدمات و تلاش‌های دکتر اکبر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شده، تجربیات دکتر محمد عبده‌زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده عنوان کرد و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می‌رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان ازخود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

بنابر اعلام وبدا، دکتر محمد عبده‌زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و دکتر اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2169