تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳
چاپ

داستان عجیب سارقانی که می‌خواستند ۲۰۶ بزنند اما با سوئیچ BMW مواجه شدند! / عکس

دزدان جنجالی بی ام و در تهران در تعقیب و گریز با پلیس در حالی زمین گیر شدند که پیش از دستگیری داخل خودرو برای دوستانشان فیلم تهیه کردند.

به گزارش خبرآنلاین، ظهر روز چهاردهم مردادماه، دو دزد لوازم خودرو در پرسه زنی های خود در محدوده تهرانپارس یک خودروی پژو ۲۰۶ را مشاهده و برای سرقت لوازم در آن را باز می کنند که هنگام سرقت وسایل داخل آن یک سوییچ خودروی بی ام و توجهشان را جلب می کند.

سرهنگ منصور حشمتیان رییس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در خصوص این پرونده بیان کرد: آن ها که از دیدن این سوئیچ متعجب شده بودند دکمه های آن را فشار می دهند که متوجه می شوند چراغهای یک خودرو که جلوی ۲۰۶ پارک بود روشن شد و مشخص شد سوئیچ مربوط به خودرو بی ام و است.

حشمتیان افزود: سارقان وسوسه شدند تا به داخل خودرو بروند و زمانی که وارد خودرو می شوند تصمیم گرفتند آن را سرقت کنند ولی نحوه روشن کردن آن را نمی دانستند.

داستان عجیب سارقانی که می‌خواستند ۲۰۶ بزنند اما با سوئیچ BMW مواجه شدند! / عکس

وی افزود: سارقان ۲۵ ساله با جست و جو در مرورگرهای اینترنتی روش روشن کردن خودروی مذکور را پیدا می کنند که در ادامه سوار بر بی ام و برای خرید مواد مخدر  مصرفی شان به محله ای در محدوده کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس می روند.
این مقام انتظامی گفت: خودروی بی ام و 330i را دامادی برای عروسی اش اجاره کرده بود که سوییچ آن را به لحاظ سهل انگاری در ۲۰۶ خود گذاشته بود که دقایقی پس از سرقت برای سوار شدن باز میگردد که متوجه به سرقت رفتن آن می شود که سریعا با مالک آن تماس می گیرد و مالک پس از بررسی جی پی اس آن می گوید خودرو در همان محدوده است و خودش برای یافتن آن به محل می آید که در مسیر گشت کلانتری را می بیند و موضوع را در میان می گذارد مأمور نیز با خودروی گشت به دنبال وی برای کشف خودرو به گشت زنی پرداختند.
وی ادامه داد: هنگام گشت زنی ماموران خودرو را در خیابان احسان مشاهده کردند و دستور ایست صادر کردند ولی سارقان خودرو را به سمت ماموران گرفتند و شروع به فرار کردند.

داستان عجیب سارقانی که می‌خواستند ۲۰۶ بزنند اما با سوئیچ BMW مواجه شدند! / عکس


این مقام انتظامی اظهار کرد: با فرار آنان تعقیب و گریز پلیسی آغاز و ماموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح شروع به تیراندازی کردند. سارقان علی رغم تیراندازی های پلیس  به فرار خود ادامه دادند، هنگام گریز به ۸ دستگاه خودرو شهروندان خسارت وارد کردند که نهایتا پس از شلیک ۱۰ تیر و پنچر شدن خودرو و وارد شدن سارقان در یکی از بن بست های محدوده دستگیر شدند.

حشمتیان بیان کرد: پس از انتقال متهمان به کلانتری مالکان خودروهای خسارت دیده نیز حاضر و از متهمان شکایت کردند و نیز اموال مکشوفه به مالک خودروی ۲۰۶ برگردانده شد.
به گفته رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه داماد خودرو را ساعتی قبل سرقت از کرایه دهنده جلوی خانه خودش تحویل گرفته بود و از آنجا که می خواست به گل فروشی ببرد تا گل روی آن بزند همان جلوی خانه اش پارک کرد و سوییچ آن را در پژو ۲۰۶ گذاشته بود.
بنا به اظهار حشمتیان متهمان در اولین دقایق سرقت از حضورشان در خودرو سلفی و فیلم تهیه و برای دوستان خود ارسال کردند که گفته اند رکورد سرقت را زده و بی ام و دزدیده اند.
وی در خاتمه بیان داشت: تحقیقات تکمیلی از متهمان که دارای سرقت خودرو و مواد مخدر هستند در حال انجام است.

 

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3221