تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹
چاپ

وزیر اقتصاد در یادداشتی مطرح کرد؛ جزئیات جلسه با قطعه‌سازان خودرو/ هر قدم اشتباه می‌تواند یک سنگ در برابر تسهیل فضای کسب و کار باشد

وزیر اقتصاد تاکید کرد: واقعیت این است که درحال حاضر توجه به تولید و وضعیت بنگاه‌ها یک رسالت ملی است. از گمرکات خواسته‌ام که بیشترین همکاری را با صنایع داشته باشند و اجازه ندهند به دلایل مختلف خط تولید کارخانه‌ها معطل مواد اولیه بماند.
جزئیات جلسه با قطعه‌سازان خودرو/ هر قدم اشتباه می‌تواند یک سنگ در برابر تسهیل فضای کسب و کار باشد

 مسعود کرباسیان در یادداشتی عنوان کرد:

شرایط اقتصادی کشور ایجاب می‌کند که همدلانه از تولید اشتغال آفرین حمایت کنیم. امشب جلسه کاری با صنایع قطعه‌سازی و خودروسازی داشتم.

قطعه سازان 550 هزار نفر و خودروسازان 150 هزار نفر اشتغال خلق کرده اند. موضوعات ارزی پیش آمده به این صنایع هم آسیب های وارد کرده که هم از نظر حمایت از تولید و هم از حیث توجه به وضعیت مصرف کننده باید به آن رسیدگی شود.

ادامه جلسه به فردا (امروز) و با حضور وزرای محترم دیگر موکول شد. واقعیت این است که درحال حاضر توجه به تولید و وضعیت بنگاه ها یک رسالت ملی است. از گمرکات خواسته ام که بیشترین همکاری را با صنایع داشته باشند و اجازه ندهند به دلایل مختلف خط تولید کارخانه ها معطل مواد اولیه بماند.

سازمان مالیاتی هم رویکردش حمایت از تولید و تامین منابع از محل فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید است. در وزارت اقتصاد هیچ سازمانی نباید خود را جدا از تولید بداند. پیش از این هم ادارات استانی را مکلف کرده بودم که بدون مشورت با بخش خصوصی هیج تصمیمی را اجرایی نکند.

هر قدم اشتباه می‌تواند یک سنگ در برابر تسهیل فضای کسب و کار باشد. همه کمک کنیم که چرخ صنعت به حرکت درآید.

منبع: ایلنا
 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1873