تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۲۰
چاپ

روسیه از احتمال مبادله با ترکیه برپایه ارز ملی خبر داد

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که روسیه در حال بررسی امکان مبادله با ترکیه براساس ارز ملی دو کشور است.

به گزارش  ایرنا، دیمیتر پسکوف در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: از مدتی پیش مقامات دو کشور در این خصوص تبادل نظر و گفت: وگو می‌کنند و رئیس جمهوری روسیه نیز در خصوص امکان انجام آن سخن گفته است.
وی ادامه داد: این موضوع توسط مقامات دو کشور در حال بررسی است و در جلسات مختلف در خصوص آن گفت: وگو و تبادل نظر شده است تا در صورت امکان مبادلات تجاری میان دو کشور با ارز‌های ملی صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، این اظهار نظر مقام کرملین در حالی مطرح شده است که «آنتون سیلوانف» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی روسیه نیز امروز اعلام کرد کشورش برای مقابله با تحریم‌های بانکی آمریکا آماده می‌شود و در نظر دارد پرداخت‌ها و معاملات خود با دلار را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه دلار در حال از دست دادن جایگاه بین المللی خود است، ادامه داد: دولت آمریکا با تحریم‌های مکرر خود به اعتبار پول ملی این کشور در عرصه بین المللی ضربه زده است و روسیه چاره‌ای ندارد جز اینکه پرداخت‌ها و معاملات خود را با دلار کاهش دهد.
ترکیه یکی از شرک‌های تجاری مهم روسیه در منطقه محسوب می‌شود و دو کشور رسیدن به تراز تجاری ۱۰۰ میلیارد دلاری را هدف قرار داده اند.
روسیه و چین براساس توافق‌هایی که داشته اند هم اکنون بخش قابل توجه‌ای از مبادلات تجاری خود را برپایه ارز ملی دو کشور انجام می‌دهند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2993