تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۰۴
چاپ

دستور ویژه رئیس جمهور برای پیشرفت روند رفع موانع تولید

بابک دین پرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت‌کشور از دستور ویژه روحانی برای رفع موانع تولید خبر داد و گفت: براساس تصویب نامه مورخ 19/02/1394 هیأت وزیران، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید دراستانها شکل گرفته و تاکنون وزارتخانه های صنعت، معدن وتجارت، وزارت کشور و استانداری ها، تمام سعی وتلاش خود را به این امرمعطوف داشته اند.

معاون اقتصادی وزارت کشور افزود: از زمان تشکیل کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها، وزارت کشور گزارش‌های تحلیلی متعدد و منظمی را از عملکرد کارگروه های مذکورتهیه و برای استحضار رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال کرده است که آخرین مورد آن درقالب گزارش عملکرد سه ماهه اول سال 1397، در ابتدای مرداد ماه تنظیم و به همراه پیشنهادات لازم به حضور رئیس جمهور ارسال شد.

دین پرست در ادامه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور، گزارش مذکور را با دستورِ" برای پیشرفت روند و رفع موانع تولید اقدامات لازم بعمل آید" ، عیناً به وزیرصنعت، معدن وتجارت و رئیس کل محترم بانک مرکزی، ارسال وابلاغ نموده اند.

وی در همین زمینه افزود: در پی تصویب قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن درخرداد ماه سال جاری، تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درسطح ملی، کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید درسطح استان ها و همکاری دستگاههای ذیربط در این خصوص نهادینه شده و تعمیق یافته است.

دین پرست خاطر نشان کرد: آئین نامه مربوطه نیز با محوریت وزارت صنعت، معدن وتجارت و با همکاری مراجع ذی‌ربط، ازجمله وزارت کشور درحال تدوین است که پس از تصویب هیئت وزیران، به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت‌کشور ابراز امیدواری کرد: با اجرای دقیق این قانون، مصوبات ستاد ملی و کارگروه های استانی، از ضمانت اجرایی لازم و کافی برخوردار شوند و مسیرحمایت از بنگاههای اقتصادی هموارتر شود./ پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2117