تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۳۷
چاپ

توییتی که سهام تسلا را کاهش داد

ایلان ماسک با ارسال یک پیام توییتری سهام تسلا را تنزل داد و بابت همین پیام کوتاه و 9 کلمه ای خود وارد یک مشاجره سنگین با سهامداران خواهد شد.

ایلان ماسک توییت کرد: "من تسلا را با رقم سهام 420 دلار خصوصی در نظر گرفته ام و مطمئنم این یک سرمایه گذاری کاملا امن است."

این در حالی است که سهام تسلا پس از سخنان ایلان ماسک در مورد خصوصی سازی روندی به شدت نزولی را طی کرده بودایلان ماسک با این پیغام ثابت کرد که وقتی رئیس یکی از بزرگترین شرکت های جهان هستید، توییت های شما می تواند باعث موج هایی شوک آور شود.
درواقع توییت های ایلان ماسک در خصوص گمانه زنی در مورد آینده تسلا و بررسی این ماجرا توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده از هفته پیش آغاز شد. اما ایلان ماسک و تسلا هم اکنون با موانع قانونی متعددی رو به رو هستند و تعدادی از سرمایه گذاران تسلا شکایت هایی حقوقی علیه شرکت و بنیانگذار خود دارند.

تا پیش از اعلام نظر ماسک در مورد خصوصی سازی، قیمت سهام تسلا در حال افزایش بود اما پس از انتشار خبرها درحوزه خصوصی سازی، قیمت سهام ها کاهش پیدا کرد. کار تا جایی پیش رفت که یکی از سهامداران به نام کالمن ایساک، در شکایت خود نوشت: "نظرات ایلان ماسک موجب سقوط ارزش سهام ما شد و رفتار وی هیچ نوع توجیه قانونی ندارد ."
سوال در مورد خصوصی سازی تسلا هنوز ادامه دارد اما برای افرادی که خارج از حباب وال استریت ارتزاق می کنند، یک درس بزرگ ثبت شد؛ هنگامی که مدیر مجموعه ای مهم هستید، هر موضوعی را توییت نکنید.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1942