تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۲
چاپ

علی مطهری در واکنش به نامه رئیس قوه قضائیه به رهبری نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم/ اقدام عجولانه قوه قضاییه برای نمایندگان قابل درک نیست

نایب رییس مجلس شورای اسلامی به نامه رییس قوه قضاییه به رهبر انقلاب برای اقدامات ویژه در برخورد با اخلالگران اقتصادی واکنش نشان داد و گفت که نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم.
نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم/ اقدام عجولانه قوه قضاییه برای نمایندگان قابل درک نیست

علی مطهری در یادداشتی نوشت: بهتر بود رییس قوه قضاییه قوانین و احکام مورد نیاز را از طریق مجلس به دست می‌آورد. قوه قضاییه می‌توانست از راه لایحه یا طرح دوفوریتی به خواسته‌اش برسد و نباید کاری می‌کرد که مجلس را دور بزند. مجلس برای مدت موقت و معین اختیاراتی را به قوه قضاییه برای مبارزه با تخلفات اقتصادی در شرایط امروز می‌داد و مشکل این قوه حل می‌شد.

نباید به هر بهانه‌ای متوسل به حکم حکومتی شویم. حکم حکومتی در جایی است که راه قانونی وجود نداشته باشد. ممکن است بگویند زمان را از دست می‌دادیم، پاسخ این است که تفاوت زمانی آن از زمان ارائه‌ی طرح دو فوریتی تا تایید شورای نگهبان پنج تا 10 روز است. این مدت ارزش استفاده از حکم حکومتی را نداشت و اصولا اصل بر این است که همه کارها براساس قانون انجام شود و اگر لازم است برای مدت موقت قوانین خاص مغایر قوانین موجود داشته باشیم این استجازه باید از مجلس انجام شود. اقدام عجولانه قوه قضاییه برای بسیاری از نمایندگان قابل درک نیست.

 

منبع: ایسنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3325