تازه‌های خبر
دوشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶
چاپ

ورود نیرو‌های روس به فرودگاه ابوالظهور / افزایش تلفات انفجار انبار سلاح نزدیک مرز‌های ترکیه در ادلب به ۳۹ نفر / ۱۲ قربانی کودک هستند

منابع میدانی سوریه فاش کردند، نیروهای روسی شامل افسران و سربازان طی چند روز گذشته وارد فرودگاه نظامی ابوالظهور در حومه شمالی استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه شدند. این منابع گفتند، حدود ۵۰ نظامی روس شامل افسر و سرباز به همراه انواع مختلف سلاح‌های تاکتیکی متوسط و سنگین به این فرودگاه نظامی وارد شدند. این در حالی است که تعداد تلفات انفجار انبار تسلیحات که دلایلش هم مشخص نشده در شهرکی در نزدیکی مرزهای ترکیه در استان ادلب افزایش یافته و به ۳۹ تن رسیده است که ۱۲ تن آنها کودک هستند.
ورود نیرو‌های روس به فرودگاه ابوالظهور / افزایش تلفات انفجار انبار سلاح نزدیک مرز‌های ترکیه در ادلب به ۳۹ نفر / ۱۲ قربانی کودک هستند

منابع میدانی سوریه فاش کردند، نیروهای روسی شامل افسران و سربازان طی چند روز گذشته وارد فرودگاه نظامی ابوالظهور در حومه شمالی استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه شدند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این منابع گفتند، حدود ۵۰ نظامی روس شامل افسر و سرباز به همراه انواع مختلف سلاح‌های تاکتیکی متوسط و سنگین به این فرودگاه نظامی وارد شدند. ورود این گروه از نیروهای روس در چارچوب عملیات جمع‌آوری اطلاعات و رصد میدانی پیش از عملیات آتی ادلب است که قرار است ارتش سوریه آغاز کند.

ارتش سوریه نیز مدتی است تجهیزات نظامی خود را به همراه نیروهای نظامی عازم جبهه‌های مختلف ادلب به خصوص جبهه جنوبی کرده تا در محورهای میدانی هم‌مرز خطوط درگیری در نزدیکی ادلب مستقر شوند.

این منابع از آماده سازی فرودگاه نظامی به عنوان اینکه پایگاهی برای پرواز جنگنده‌های سوری باشد، حرفی نزدند اما تاکید کردند، در مرحله کنونی نیازی به حمایت هوایی نیست.

فرودگاه ابوالظهور بین استان‌های حماة، ادلب و حلب قرار دارد و پایگاهی استراتژیک است و چه بسا نیروهای سوری به شدت برای عملیات نظامی آتی خود در استان ادلب با توجه به موقعیت و اشرافش بر جبهه‌های درگیری روی آن حساب باز کرده‌اند.

ارتش سوریه در ابتدای سال جاری میلادی بعد از درگیری‌های شدید با جبهه النصره این فرودگاه را پس گرفت. النصره در سپتامبر ۲۰۱۵ بر این فرودگاه مسلط شده بود.

این در حالی است که تعداد تلفات انفجار انبار تسلیحات که دلایلش هم مشخص نشده در شهرکی در نزدیکی مرزهای ترکیه در استان ادلب افزایش یافته و به ۳۹ تن رسیده است که ۱۲ تن آنها کودک هستند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری، اعلام کرد، این انفجار منجر به فروریختن کامل دو ساختمان شد و تیم‌های امداد از صبح روز گذشته در حال آواربرداری هستند.

از زمان وقوع انفجار که روز یکشنبه بود تعداد تلفات به طور تدریجی افزایش یافته به طوریکه به ۳۹ کشته رسیده است که ۱۲ تن آنها کودک هستند.

 

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: اکثر کشته‌ها از خانواده‌های شورشیان هیئت تحریر الشام (النصره سابق) هستند که از استان حمص در مرکز سوریه به اینجا منتقل شده‌اند.

وی احتمال داد که آمار تلفات افزایش یابد چراکه بسیاری مفقودند.

انبار تسلیحات هدف گرفته شده به تاجر سلاحی تعلق دارد که با هیئت تحریر الشام کار می‌کند. این هئیت بر بخش اعظم استان ادلب تسلط دارد در حالی که اسلام گراهای افراطی در مناطق دیگر استان مستقر هستند و ارتش سوریه در حومه جنوب شرقی ادلب حضور دارد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، تیم‌های امدادرسان از جمله کلاه سفیدها در حال بیرون آوردن قربانیان هستند برخی نیز زنده بیرون آورده می‌شوند.

استان ادلب از ماه‌ها پیش شاهد انفجارها و ترورهای متعدد علیه شورشیان و مقامات گروه‌های مخالف مسلح است که داعش بعضا مسؤولیت آن را برعهده می‌گیرد. البته بیشتر این انفجارها و حملات ناشی از درگیری داخلی بین گروه‌های مختلف است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1671