تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۴۴
چاپ

قاضی پور: انبارهای تهران مملو از لوازم خانگی است/فروشندگان از ترس افزایش قیمت کالا نمی فروشند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی پیرامون التهابات در بازار لوازم خانگی ارائه کرد.

نادر قاضی پور در گفت: وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح مباحثی همانند احتکار لوازم خانگی، گفت: انبار‌ها در تهران پر از لوازم خانگی بوده و در مقابل مغازه‌ها و ۲۰۰ متر پایین‌تر از مجلس مغازه‌ها مملوء از لوازم خانگی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تولیدکنندگان شب و روز زحمت می‌کشند و در اصفهان لوازم خانگی تولید می‌کنند، افزود: از آنجا که قیمت فولاد و لوازم برقی در نوسان است تمام مغازه داران برای فروش لوازم خانگی احتیاط می‌کنند.

رفته رفته سرمایه در گردش فروشندگان لوازم خانگی یک چهارم و یک پنجم می‌شود

وی ادامه داد: اگر تولیدکنندگان امروز یک کالای لوازم خانگی را یک میلیون تومان می‌فروشند فردا باید دو میلیون تومان بخرند و جایگزین کالای فروخته شده کنند که رفته رفته سرمایه در گردش فروشندگان لوازم خانگی یک چهارم و یک پنجم می‌شود.

فروشندگان لوازم خانگی به دلیل اینکه سرمایه شان از دست نرود کالا نمی‌فروشند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فروشندگان لوازم خانگی به دلیل اینکه سرمایه شان از دست نرود کالا نمی‌فروشند، یادآور شد: بازاریان در حال حاضر به دنبال ثبات قیمتی در لوازم خانگی هستند تا بتوانند سرمایه خود را حفظ کنند.

دولت و وزارت صنعت باید ثبات قیمتی ایجاد کنند

وی افزود: امروز اگر مغازه داری یک یخچال را سه میلیون بفروشد فردا باید چهار میلیون خریداری و جایگزین کند، بنابراین برای اینکه سرمایه از دستش نرود مجبور به صبر است تا ثبات قیمتی ایجاد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ثبات قیمتی در کالاها، تصریح کرد: دولت و وزارت صنعت باید ثبات قیمتی ایجاد کنند، چراکه تولید، واردات و نظارت بر تولید بر عهده آن‌ها است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2144