تازه‌های خبر
يكشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
چاپ

روستای نفت خیز که آب و گاز ندارد (+عکس)

روستاهای بخش غیزانیه به عنوان بزرگترین بخش شهرستان اهواز از آب شرب خانگی و گاز بی‌بهره هستند.

بخش غیزانیه یکی از سه بخش تابعه و بزرگترین بخش شهرستان اهواز است که در بخش شرقی اهواز در مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر و رامهرمز واقع شده است .

80 روستا در این بخش واقع شده و بیش از 25 هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند . شغل اکثر ساکنین کشاورزی و دامپروری است. این بخش به عنوان یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور به شمار می آید و علاوه بر واقع شدن شرکت های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران و پتروشیمی مارون در این بخش، در مسیر ترانزیت بنادر کشور نیز قرار دارد.

روستاهای بخش غیزانیه از آب شرب خانگی و گاز بی بهره هستند. از دیگر مشکلات این بخش می‌ توان به عدم آنتن دهی تلفن همراه، عدم امکانات بهداشتی، نبود جاده بین روستایی، کمبود مدارس راهنمایی و دبیرستان، نبود اینترنت و ... اشاره کرد.

محمود آریاخاکی، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز به ایسنا گفته است: عملیات حفاری و کارگزاری خط انتقال آب شرب روستای قجریه دو شهرستان آغاز شده است و با کارگزاری این خط انتقال، آب شرب روستای فاقد آب قجریه دو پایدار می‌شود.

وی با بیان این‌که طول این خط لوله حدود 2 کیلومتر است، افزود: عملیات کارگزاری 2 کیلومتر خط انتقال با حمایت بخشداری و شورای اسلامی این روستا و همچنین تلاش نیروهای آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز در حال انجام است. اهالی روستای قجریه 2 با افت فشار و قطعی آب شرب مواجه هستند و با اتمام و بهره‌برداری از عملیات کارگزاری خط لوله پلی اتیلن 110 مشکل تامین آب شرب این روستا حل خواهد شد. روستای قجریه دو از توابع بخش اسماعیلیه شهرستان اهواز است و 60 خانوار با جمعیتی بالغ بر 400 نفر را تحت پوشش دارد.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2201