تازه‌های خبر
شنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲
چاپ

تکذیب خرید قشم‌ایر توسط استانداری اصفهان

دبیر انجمن شرکت‌هاى هواپیمایى، خریدارى قشم ایر توسط استانداری اصفهان را تکذیب کرد ه است.

در حالی استاندار اصفهان از خرید هواپیمایی قشم پس از سه ماه تلاش خبر داده که دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی فروش این ایرلاین را به استانداری اصفهان تکذیب کرد.وزارت نفت نیز از نهایی نشدن مذاکرات با بخش خصوصی اصفهان تحت حمایت استانداری این استان خبر داد.

محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان اخیرا گفته است: از روز اول برای تکمیل زنجیره گردشگری و کمک به ورود و خروج مسافران خارجی به تهران پروژه هایی از جمله توسعه فرودگاه، قطار سریع السیر تهران-اصفهان با هدف اتصال اصفهان به 6 تا 7 پایتخت در جهان و ... تعریف شده بود که البته یک مولفه کم داشتیم که آن یک ایرلاین بود.

وی با بیان این که پس از سه ماه تلاش، موفق شدیم شرکت قشم ایر را برای توسعه ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان خریداری کنیم، افزود: به دلیل شرایط خاص استان و پتانسیل بالای گردشگری،نیاز به داشتن ایرلاین مختص اصفهان کاملا احساس می شد. قشم ایر 14 هواپیمای در حال پرواز دارد. این ایرلاین ساختار و امکانات خوبی دارد، موافقنامه این خرید امضا شده و می توانیم بگوییم این شرکت هواپیمایی متعلق به استانداری اصفهان است.

استاندار اصفهان با یادآوری این که بر اساس توافنامه باید مراحل بعدی خرید انجام شود و استانداری قراردادهای آن را امضا کرده است، اظهار کرد:  قشم ایر مشکلات تحریمی ندارد و اجازه داشتن پرواز به اروپا و کیفیت هواپیماها و خدمات پروازی از مزایای آن است.

مقصود اسعدى سامانى در این‌باره گفته است: مذاکراتى-با استانداری اصفهان- انجام گرفته اما هنوز نهایى نشده، ضمن اینکه قشم ایر با خریداران دیگرى نیز درحال مذاکره است.

در همین حال مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت  از مذاکره با چند خریدار برای فروش هواپیمایی قشم  خبر داده و گفته است: بخش خصوصی اصفهان نیز یکی از خریداران این هواپیمایی است.

سید اصغر هندی با بیان این که هم اکنون چند خریدار خواهان خرید این هواپیمایی هستند که مذاکرات با آنها ادامه دارد، افزود: بخش خصوصی اصفهان که حمایت استانداری را نیز با خود دارد از جدی‌ترین خریداران این خط هوایی است، اما هنوز مذاکرات با آنها نهایی نشده است.

/تسنیم

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3133