تازه‌های خبر
شنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
چاپ

تهدید اردوغان: ترکیه به جای آمریکا در پی متحدان تازه‌ای خواهد بود

"رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه تهدید کرد در صورت ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورش، آنکارا گزینه های جایگزین زیادی دارد و به دنبال متحدان تازه‌ای خواهد رفت.
ترکیه به جای آمریکا در پی متحدان تازه‌ای خواهد بود

 روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در تازه‌ترین شماره خود مقاله‌ای تفصیلی به قلم اردوغان منتشر کرده که در آن ضمن گلایه‌مندی شدید از رویکرد خصمانه دولت ترامپ نسبت به متحد ناتویی خود (ترکیه)، رییس جمهوری ترکیه تهدید کرده کشورش گزینه‌های جایگزین زیادی دارد و اگر رفتارهای یکجانبه و خصمانه آمریکا علیه ترکیه تداوم یابد، ترکیه در چرخش مسیری جدی به سمت پیدا کردن متحدان جدید منطقه‌ای و جهانی خواهد رفت.

در روزها و هفته‌های گذشته و در پی تهدید آمریکا به اعمال تحریم‌های یکجانبه و جنگ تجاری علیه ترکیه، افکارعمومی در ترکیه به شدت علیه آمریکا تحریک شده و به صورت جدی گزینه مقابله به مثل ترکیه و تعطیلی پایگاه هوایی "اینجرلیک" در استان "آدانا" ترکیه، در شبکه‌های اجتماعی ترکیه مطرح می‌گردد.

دونالد ترامپ دیروز در توییتی ضمن ابراز خوشحالی تلویحی از سقوط ارزش پول ملی ترکیه، اعلام کرد تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد از ترکیه را دوبرابر می‌کند.

اردوغان پیشتر نیز در اظهاراتی اعلام کرده است کشورهای چین، روسیه و ایران در جنگ تجاری جدید ترامپ علیه ترکیه، در کنار کشورش ایستاده‌اند.

ارزش لیر ترکیه در یک سال گذشته بیش از 60 درصد سقوط کرده و نوسانات قیمت ارزهای خارجی در روزهای گذشته بازار ترکیه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2196