تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۰۹
چاپ

آزمایش جدیدترین فناوری پزشکی در ارتش امریکا

جدیدترین فناوری پزشکی (MEDHUB)در میان سربازان ارتش ایالات متحده آمریکا به آزمایش گذاشته شد.

به گزارش سایت اینترنتی آرمی تکنولوژیک، این فناوری (Medical Hands-free Unified BroadcastMEDHUB برای اولین بار در میان سربازان مرکز پزشکی ارتش ووماک در فورت براگ واقع در کارولینای شمالی آزمایش شد. این سیستم حاصل همکاری مشترک آژانس پزشکی و نظامی ارتش آمریکا و فعالیت های توسعه پزشکی ارتش است.

این فناوری با بهره گیری از سنسورهای پوشیدنی، شتاب سنج و دیگر فناوری های تایید شده توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) جریان ارتباط میان بیمار و پزشکان را در بیمارستان های صحرایی بهبود می بخشد.

به کمک این فن آوری، اطلاعات و داده های شخصی بیمار ذخیره شده و از طریق دستگاهی همانند تبلت دستی به بیمارستان صحرایی انتقال داده می شود. تمامی این اطلاعات از طریق سیستم های ارتباطی بلند مدت که توسط وزارت دفاع ایالات متحده استفاده می شود ثبت می شود. 

داده های ارسال شده با کمک این فناوری،  بر روی نمایشگری بزرگ در بیمارستان دریافت کننده به نمایش گذاشته می شود تا پزشکان از وضعیت جسمانی و حیاتی بیمار مطلع شوند. انتظار می رود که جدیدترین فناوری حاضر در حوزه پزشکی  برای استفاده وسیع تر از سوی وزارت دفاع آمریکا در اواخر سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3104