تازه‌های خبر
پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵
چاپ

صعود 2 پله ای ایران در جمع تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان

براساس تازه ترین گزارش انجمن جهانی آهن و فولاد تولید این محصول در ایران با رشد 25.8 درصدی در 6 ماه نخست امسال میلادی همراه بوده است.

صعود 2 پله ای ایران در جمع تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهانانجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد: ایران با تولید بیش از ۱۲.۵ میلیون تن فولاد در نیمه نخست ۲۰۱۸ در رتبه یازدهمین تولیدکننده بزرگ این محصول در جهان قرارگرفته است.

به گزارش صدا وسیما، براساس تازه ترین گزارش انجمن جهانی آهن و فولاد تولید این محصول در ایران با رشد 25.8 درصدی در 6 ماه نخست امسال میلادی همراه بوده است.

این گزارش می افزاید: تولید فولاد ایران که در 6 ماه نخست سال 2017 بالغ بر 9.947 میلیون تن گزارش شده بود در 6 ماه نخست امسال میلادی به 12.516 میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش ایران یازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان در نیمه نخست سال جاری میلادی شناخته شده است. تولید فولاد ایران در این دوره از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا، انگلیس، کانادا، استرالیا و اتریش هم بیشتر بوده است.

ایران در نیمه نخست سال 2017 در جایگاه سیزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان شناخته شده بود که با کنار زدن دو کشور اوکراین و مکزیک در نیمه نخست امسال به جایگاه یازدهم ارتقا یافته است.

چین با تولید 451 میلیون تن فولاد بزرگترین تولیدکننده این محصول در نیمه نخست 2018 شناخته شده است. ژاپن با 52.98 میلیون تن و هند با 52.83 میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3478