تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۱۵
چاپ

شناسایی انبارهای احتکارکنندگان در کرمان

دادستان کرمان گفت: مبارزه با دانه درشت‌ها و احتکار کنندگان عمده در اولویت کار دادستانی است و در مقطع کنونی اطلاعات بسیار خوبی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در ادره کل اطلاعات استان کرمان نسبت به شناسایی انبار‌های احتکارکنندگان بدست آمده است.

به گزارش ایسنا دادخدا سالاری در حاشیه آغاز مرحله دوم طرح ویژه مبارزه با احتکار و گرانفروشی در جمع خبرنگاران به احتکار کنندگان و گران فروشان هشدار داد و اظهار کرد: قانونگذار در شرایط خاص مجازات‌های بسیار سنگینی از جمله اعدام، حبس‌های بلند مدت، شلاق در ملاء عام و مصادره اموال را برای احتکارکنندگان تعیین کرده است.

وی با اشاره به عملیات‌هایی که طی چند روز گذشته با محوریت دستگاه قضائی استان کرمان در راستای مبارزه با گران فروشی آغاز شده است، اظهار کرد: قصد داریم بزودی نیز عملیات منسجمی علیه انبار‌هایی که کالا‌های ضروری مورد نیاز مردم را پنهان کرده‌اند، انجام دهیم.

وی تاکید کرد: مبارزه با دانه درشت‌ها و احتکارکنندگان عمده در اولویت کار دادستانی مرکز استان است و در مقطع کنونی اطلاعات بسیار خوبی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در ادره کل اطلاعات استان کرمان نسبت به شناسایی انبار‌های احتکارکنندگان بدست آمده است.

دادستان کرمان در رابطه با نحوه اجرای این عملیات‌ها گفت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی، توسط اداره کل اطلاعات استان، اطلاعات مورد نیاز جمع آوری و اخلال گران در نظام اقتصادی شناسایی می‌شوند و سپس تیم‌های عملیاتی با محوریت قضات دادسرای عمومی وانقلاب کرمان و با همکاری وعملیات پلیس، اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن وتجارت وارد عمل می‌شوند و عملیات دستگیری، کشف و پلمب انبار‌های کالا‌های احتکار شده صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان این‌که «این عملیات‌ها ادامه پیدا خواهد کرد تا زمانی که ان‌شاالله یک امنیت مطلق و قابل قبول در سطح جامعه حاکم شود»، تصریح کرد: در واقع مخلان نظام اقتصادی و احتکارکنندگان به عنوان پیاده نظام دشمن در عرصه جنگ اقتصادی محسوب می‌شوند و به حول قوه‌الهی دستگاه قضائی با کمک سایر نهاد‌های متولی، محیط و عرصه را بر این افراد تنگ و سخت‌تر خواهد کرد.

وی گفت: مبارزه با احتکار و اخلال در نظام اقتصادی کشور (بازار) مقطعی نبوده و عملیات‌ها تا رسیدن به امنیت مطلوب با قوت در استان کرمان ادامه خواهد داشت ومجازات‌های سنگین در انتظار مفسدین اقتصادی خواهد بود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3149