تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۵۲
چاپ

المالکی: عراق نباید با اقدامات ضد ایرانی ترامپ همراهی کند

'نوری المالکی' دبیرکل حزب الدعوه عراق با رد اقدامات ضد ایرانی ترامپ، آن را نقض آشکار قوانین بین الملل خواند و تاکید کرد عراق نباید با آن همراهی کند.
عراق نباید با اقدامات ضد ایرانی ترامپ همراهی کند

المالکی روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در زمانی شاهد اقدامات یکجانبه آمریکا علیه کشور همسایه مان ایران هستیم که کشورهای جهان و خاورمیانه برای خروج از جهان تک قطبی تلاش می کنند.
رئیس ائتلاف انتخاباتی دولت قانون افزود: ما اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و تمامی تحریم های یکجانبه علیه ملت ها را محکوم می کنیم و دولت های منطقه و جهان را نیز به محکوم کردن آن فرامی خوانیم.
دبیرکل حزب الدعوه عراق، محاصره و فشار اقتصادی را اقدامی نادرست، غیر قانونی، انتقام جویانه، ظالمانه و بدون هیچ گونه مشروعیت بین المللی و غیرقابل توجیه دانست چرا که خارج از چارچوب سازمان ملل انجام شده است.
نخست وزیر سابق عراق افزود: در دوره رژیم سابق عراق نیز مخالفتمان را با این نوع مجازات ها و فشارها بر علیه ملت اعلام کردیم و گفتیم که به آن پایبند نخواهیم بود چرا که یکی از زشت ترین و پست ترین انواع مجازات های جمعی است.
المالکی گفت: اعمال این فشارها به امید افزایش اعتراضات مردمی، فتنه اندازی، تشویق روحیه نافرمانی و بی اعتماد کردن ملت به مسوولان آن انجام می شود.
این رهبر برجسته سیاسی عراق گفت: همانگونه که ما پیش تر تحریم های ضد سوری را محکوم کردیم، امروز نیز اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم می کنیم.
وی از دولت عراق خواست تا در کنار عاملان این اقدامات ضد ایرانی قرار نگیرد و گفت: از تمامی دولت های جهان و سازمان های حقوق بشر خواستاریم با این اقدامات خشونت بار علیه ملت همسایه و دوست (ایران) مقابله و برای خنثی کردن آن تلاش کنند.

ایرنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2095