تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۴۵
چاپ

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۱۶ برابر حد مجاز رسید

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای سیستان صبح امروز /چهارشنبه/ به ۱۶ برابر حد مجاز و پنج برابر حد بحرانی رسید. حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب است. وی با بیان اینکه دریای عمان تا پایان هفته مواج پیش بینی می‌شود گفت: ارتفاع موج دریا امروز به سه متر و هشت سانتی متر رسید.
غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۱۶ برابر حد مجاز رسید

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای سیستان صبح امروز /چهارشنبه/ به ۱۶ برابر حد مجاز و پنج برابر حد بحرانی رسید.

مرتضی فرجی در گفتگو با ایرنا حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان ۲ هزار و ۴۸۶ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی افزود: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید که این امر سبب کاهش دید در زابل به هزار متر و زهک به ۲۰۰ متر شد.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک که از روز دوشنبه در شمال استان آغاز شده تا عصر امروز تداوم دارد.
فرجی بیان کرد: همچنین ذرات معلق در هوای زاهدان نیز امروز به پنج برابر حد مجاز رسید.
وی با بیان اینکه دریای عمان تا پایان هفته مواج پیش بینی می‌شود گفت: ارتفاع موج دریا امروز به سه متر و هشت سانتی متر رسید.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1942