تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۱
چاپ

اقلام سوپرمارکتی 35 درصد گران شد

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و پایین آمدن قدرت خرید مردم اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در جلسه‌ای که در سازمان حمایت برگزار شد کالاهای اساسی انتخاب و مقرر شد فرآیند تهیه و توزیع آن و رسیدن به دست مصرف کننده از ابتدا تا انتها توسط دولت انجام گیرد که اصلی ترین راه پخش این اقلام از طریق فروشگا‌ه‌های زنجیره‌ای است.
اقلام سوپرمارکتی 35 درصد گران شد

امیر فخاریان در نشست خبری گفت:از تیرماه سال گذشته تا امسال اقلام سوپرمارکتی 35 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و با توجه به کاهش قیمت دلار و خروج از آن جو هیجانی در بازار ما فکر می‌کنیم که قیمت‌ها ثابت بماند و یا کاهش پیدا کند ضمن اینکه در این چند ماه بیشتر شرکت‌ها قیمت خود را افزایش ندادند.

فخاریان ادامه داد: کالاهایی مثل روغن حتی اگر با افزایش قیمت روبرو شوند دولت سوبسید آن را می‌دهد و کالاهای اساسی هیچ گونه تغییر قیمتی نخواهند داشت. متاسفانه در یک مقطعی برخی اجناس به خصوص روغن به صورت سهمیه‌ای در برخی از فروشگاه‌ها به فروش می‌رفت که ما بلافاصله به این موضوع ورود کردیم و با فروشگاه‌های مربوطه مکاتبه شد و اکنون هیچ گونه مشکلی در توزیع وجود ندارد و مردم می‌توانند به هر تعداد که نیاز دارند روغن خریداری کنند. ضمن آنکه گشایش اعتبارها نیز انجام شده و محموله‌های وارداتی در راه هستند.

وی ادامه داد: از تیرماه سال گذشته تا امسال اقلام سوپرمارکتی 35 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و با توجه به کاهش قیمت دلار و خروج از آن جو هیجانی در بازار ما فکر می‌کنیم که قیمت‌ها ثابت بماند و یا کاهش پیدا کند ضمن اینکه در این چند ماه بیشتر شرکت‌ها قیمت خود را افزایش ندادند.

فخاریان با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های خارجی گفت: تا به امروز دو فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش در بغداد افتتاح شده است و سومین آن در هفته آینده افتتاح خواهد شد. برنامه‌ریزی ما پنج میلیون دلار سرمایه‌گذاری در عراق است و در نظر داریم تا آ‌خر امسال 50 فروشگاه دیگر در این کشور افتتاح کنیم تا بدین صورت به فروش کالاهای ایرانی نیز کمک کرده باشیم.

وی ادامه داد: امروز 125 برند در اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو هستند که 3500 شعبه دارند و نزدیک به 50 هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند. کمکی که این فروشگاه‌ها می‌توانند به مردم بکنند این است که قدرت خرید آنها را بالاتر ببرند. به طوری که امروز اقلام این فروشگاه‌ها 15 درصد ارزان‌تر از سایر مکان‌ها به فروش می‌رسد.

فخاریان تصریح کرد: فروشگاه افق کوروش به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای در تابلوی اصلی بورس با سرمایه 50 میلیارد تومان عرضه خواهد شد و خوشحال هستیم که بعد از پنج سال این فروشگاه تبدیل به سهامی عام شده است.

/ایلنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2097