تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵
چاپ

جنجال در جلسه استیضاح علی ربیعی تردید استیضاح‌کنندگان در دقیقه نود/ لاریجانی اعلام تنفس کرد/ خبرنگاران پشت درهای بسته بهارستان

استیضاح وزیر کار پیش از اینکه طرح شود جنجال‌هایی را به دنبال داشت و همین جنجال‌ها باعث شد تا علی لاریجانی امروز زمانی که قرار بود استیضاح وزیر کار آغاز شود، وقت تنفس اعلام کند.
تردید استیضاح‌کنندگان در دقیقه نود/ لاریجانی اعلام تنفس کرد/ خبرنگاران پشت درهای بسته بهارستان


 در جلسه علنی امروز مجلس استیضاح وزیر کار در دستور کار قرار داشت و بعد از اعلام دستور کار برخی نمایندگان فریاد دو دو در صحن علنی سر دادند.

عبدالحمید خدری در تذکری پیش از مطرح شدن استیضاح گفت: یک بدعت جدید در مجلس پایه گذاری می‌شود که بسیار خطرناک است، دقایقی را به رییس کمیسیون اجتماعی فرصت بدهید تا بگوید آیا وزیر کار به کمیسیون دعوت شده یا خیر.

او با استناد به ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: برای حفظ حرمت مجلس اجازه ندهید این استیضاح انجام شود، یک مورد بگویید که در مجلس بدون رفتن وزیر به کمیسیون استیضاحی مطرح شده باشد.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: طبق اصل 89 قانون اساسی اگر 10 نفر از نمایندگان استیضاح را امضا کرده باشند این استیضاح باید در مجلس مطرح شود. کمیسیون جلسه نگذاشت و اگر کمیسیون گزارش نداد و استیضاح‌کنندگان پیگیری کردند استیضاح در صحن مطرح می‌شود.

در این حین  یکی از نمایندگان قصد داشت که تذکر بدهد و نمایندگانی از جمله محمدرضا تابش سعی در آرام کردن او داشتند.

حسن نوروزی و حسینعلی شهریاری نیز در جایگاه هیات رئیسه حاضر شدند و دقایقی با علی لاریجانی صحبت کردند.

لاریجانی در ادامه پاسخ خود به خدری گفت: در گذشته هم چنین اتفاقی افتاده است اگر استیضاح ظرف یک هفته بررسی نشود ما به نماینده حق می‌دهیم و استیضاح را مطرح می‌کنیم.

بعد از این بگومگوها، تعداد نمایندگانی که در اطراف و یا جلوی تریبون علی لاریجانی رو به افزایش بود. رییس مجلس اعلام کرد که موافق اول استیضاح صحبت کند اما کسی صحبت نکرد. لاریجانی مجددا تاکید کرد که یک نفر از استیضاح کنندگان صحبت کند اما هیچ کسی حاضر به صحبت نبود.

از سوی دیگر برخی از نمایندگان از جمله قاضی‌پور و محجوب در خواست اعلام تذکر داشتند.

تجمع در جایگاه هیات رئیسه مجلس افزایش یافت و رییس مجلس از نمایندگان پرسید که استیضاح کنندگان استیضاح را پس گرفتند؟

برخی نمایندگان اعلام می کردند که بله پس گرفتند و همچنان هیچ موافق استیضاحی صحبت نمی کرد همین اقدامات باعث شد تا علی لاریجانی اعلام کند تنفس کند و خبرنگاران از صحن خارج شوند.
 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3252