تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۴۵
چاپ

سیلاب جاده ماکو - بازرگان را مسدود کرد

در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب بزرگراه آیت الله رفسنجانی ماکو – بازرگان به مدت چند ساعت در عصر روز جاری مسدود شد.

فرماندار ماکو  در گفتگو با  ایرنا بیان کرد: سیلاب در مسیر روستای 'کوسج' جریان یافت و در ادامه با سرازیر شدن به این جاده بین المللی، عبور و مرور را مختل کرد.

شاهین علیزاده با اشاره به اینکه بلافاصله راهداران، نیرو‌های آتش نشانی و پلیس راه وارد عمل شدند، ادامه داد: این مسیر پس از چند ساعت تا حدودی بازگشایی شد و در زمان حاضر خودرو‌ها با آرامی و بدون توقف تردد می‌کنند.
وی اضافه کرد: سیلاب به قسمتی از بزرگراه آیت الله رفسنجانی ماکو – بازرگان، اراضی کشاورزی و تاسیسات تصفیه خانه آب شرب ماکو خسارت‌های قابل توجهی وارد کرد و میزان خسارات‌ها در دست بررسی است.

علیزاده، علت وارد شدن خسارت به بزرگراه ماکو - بازرگان را رعایت نکردن اصول فنی و مهندسی عنوان کرد و افزود: در جریان اجرای طرح، بخش عمده‌ای از پل‌ها مسدود شده بود و توانایی انتقال سیلاب‌های عبوری را نداشت.
وی با تاکید بر اینکه پیش از این وقوع این حادثه و وارد شدن خسارت از سوی کارشناسان پیش بینی شده بود، افزود: متاسفانه با وجود این پیش بینی ها، اقدامات پیشگیرانه عملیاتی نشد.

به گزارش ایرنا ماکو یکی از شهر‌های شمالی آذربایجان غربی است که در امتداد مرز‌های ایران با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2121