تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۴۶
چاپ

ایرانی‌های خارج کشور با دیدن این سریال‌ تشویق به بازگشت می‌شوند/ سعید پیردوست از «نقطه‌چین» می‌گوید

سعید پیردوست بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران که همکاری‌های زیادی با مهران مدیری هم داشته می‌گوید مردم هنوز هم سریال «نقطه چین» را می‌بینند، او 13 سال پیش در این مجموعه تلویزیونی در کنار بازیگرانی چون سیامک انصاری، رضا شفیعی جم، سحر ولدبیگی و محمدرضا هدایتی بازی کرده است.

سعید پیردوست، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تاکنون در سریال‌های گوناگون مهران مدیری ایفای نقش کرده است. یکی از این مجموعه‌ها که پیردوست در آن حضور داشته، سریال «نقطه چین» است. پیردوست در این سریال نقش صاحب ساختمانی را بازی می‌کند که بیشتر قصه‌ها در آن می‌گذرد.

این مجموعه طنز تلویزیونی اواخر سال 82 و اوایل سال 83 روی آنتن رفت و هم اکنون از آی فیلم فارسی در حال بازپخش است. به همین بهانه با این بازیگر به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

بازپخش سریال «نقطه‌‌چین» را از آی فیلم فارسی می‌بینید؟

بله قطعاً می‌بینم. مگر می‌شود سریالی را که خودت در آن بازی کرده‌ای نبینی؟!

به نظرتان سریال چطور بود و بازخوردش را بین مردم چطور دیدید؟

این سریال در زمان خودش بسیار پرمخاطب و جالب بود. بازیگران این مجموعه نیز انگیزه و شور و شوق زیادی داشتند. اکثر بازیگران آن جوان بودند و عشق این را داشتند که در سریال ایفای نقش کنند و خودشان را نشان دهند. آقای مدیری هم مطابق معمول سنگ تمام گذاشتند و با همه همکاری داشتند. عوامل دیگر هم از جان و دل مایه می ‌گذاشتند و کار می‌ کردند.

به طور کلی به نظر من سریال «نقطه چین» مخاطب زیادی را به خصوص در تهران به خودش جلب کرد و به جرات می‌توانم بگویم که زمان پخش این سریال افراد زیادی پای تلویزیون می‌نشستند و اثر را نگاه می‌کردند. الان هم که این سریال از آی فیلم پخش می‌شود، من تلفن‌های زیادی دارم و متوجه می‌شوم که مردم هنوز هم این مجموعه را دوست دارند و دنبال می‌کنند.

این نقش چه جذابیت‌هایی برای خودتان داشت که قبول کردید ایفاگرش باشید؟

نقشی که من در آن سریال به عنوان صاحب ساختمان بازی کردم، نقش خاصی بود و در زمان خودش خیلی درست و بجا بود. البته من الان دیگر انرژی کافی را ندارم که آن نقش را بازی کنم. حدود 13 سال از آن زمان می‌‌گذرد و فکر می‌کنم اگر قرار باشد دوباره آن نقش را بازی کنم، انرژی و حوصله کافی را برایش ندارم.

نفس کارکردن با آقای مدیری به اندازه کافی جذاب است که یک نقش را بپذیری. همچنین کارکردن در کنار دیگر عوامل و بازیگران این مجموعه به نوبه خودش جالب بود. آقای سیامک انصاری، خانم سحر ولدبیگی، مرحوم پشندی، رضا شفیعی‌جم و دیگران در سریال حضور داشتند و شرایط خوبی بود. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید الان که خودم این سریال را نگاه می‌کنم واقعاً از این‌که تا آن اندازه انرژی داشته‌ام، تعجب می‌کنم.

پخش سریال «نقطه چین» و آثاری از این دست از آی فیلم و کانال های چندگانه‌اش چه تأثیری می تواند در معرفی سبک زندگی ایرانی و خنثی کردن تبلیغات منفی دشمن داشته باشد؟

اصولاً به نظر من، ما ایرانی‌ها نباید به حرف هایی که علیه کشورمان زده می‌شود، گوش کنیم. به عنوان یک ایرانی باید سعی کنیم مملکت‌مان را بسازیم تا همه در کنار هم از زندگی در آن لذت ببریم. فرهنگی که ما ایرانی‌ها داریم برای کسانی که خارج از ایران هستند و هدف تبلیغات منفی دشمن قرار می‌گیرند، بسیار جالب و جذاب است. حتی ممکن است ایرانی‌هایی که از کشور رفته‌اند با دیدن این سریال‌ها برای بازگشت ترغیب و تشویق شوند.

سعید پیردوست در سریال نقطه چین

سریال‌هایی مانند «پاورچین»، «نقطه چین» و «شب‌های برره» بیشتر در دهه 70 و 80 و با حضور بازیگرانی مانند شما، رضا شفیعی جم، سحر ولدبیگی، سیامک انصاری و دیگران ساخته می‌شد، به نظرتان الان هم هنوز کشش و پتانسیل برای ساخت این نوع سریال‌ها وجود دارد یا خیر؟

اگر نویسندگان خوبی مانند پیمان قاسم خانی پشت سریال‌ها باشند و با همکاری کارگردان‌هایی مانند آقای مدیری هنوز هم می‌توان چنین سریال‌هایی را ساخت و به نظرم مردم هنوز از این آثار استقبال می‌کنند. هنوز هم کشش برای ساخت این نوع سریال‌ها وجود دارد و البته پتانسیل لازم را هم داریم. الان سریال‌های خوبی در کشور ساخته می‌شود اما باز هم کشش برای ساخت مجموعه‌هایی مانند آنچه در یک دهه گذشته ساخته می‌شد، وجود دارد.

عوامل سریال‌هایی مانند «نقطه‌چین» رگ خواب مردم را به دست آورده بودند و می‌دانستند که مخاطبان چه چیزهایی را می‌پسندند و دوست دارند. آقای قاسم خانی نیز به خوبی با آقای مدیری هماهنگ بود و در کل نتایج خوبی گرفته می‌شد. نکته جالب اینکه در این سریال‌ها تا حدی دست بازیگر باز گذاشته ‌می‌شد و بازیگران زیاد درگیر دیالوگ نبودند و بداهه زیاد می‌گفتند.

در سریال «نقطه‌چین» بیشتر بازیگران و از جمله شما تکیه کلام های خاصی داشتید، و مردم معمولا تا مدت ها از این تکیه کلام ها استفاده می کردند. شنیدن این تکیه کلام ها از زبان مردم چه حسی در شما ایجاد می کند؟

بله همانطور که اشاره کردید ما در این سریال تکیه کلام های خاصی داشتیم و مردم هم لطف دارند و این تکیه کلام ها را در صحبت های روزمره شان استفاده می کنند. مثلاً یکی از این تکیه کلام ها «آره قربونش» بود که هنوز مردم وقتی مرا می بینند این جمله را تکرار می کنند که برایم خیلی جالب است. مخصوصاً این تکیه کلام ها مرا دوباره به یاد سریال نقطه چین می اندازد و برایم جالب است. وقتی به عنوان یک بازیگر، تکیه کلامت را از زبان مردم می شنوی، احساس خوبی پیدا می کنی، چون به این نتیجه میرسی که سریال را دیده اند و با آن ارتباط برقرار کرده‌اند. اینجا می خواهم از عوامل شبکه آی فیلم که سعی می کنند تمامی سلیقه ها را پوشش دهند و راضی کنند، تشکر کنم. راستش را بخواهید خیلی وقت بود که مردم می گفتند چرا نقطه چین بازپخش نمی شود تا اینکه این اواخر دیدم که از کانال آی فیلم فارسی در حال پخش است. به نظر من پخش سریال های محبوب و ماندگار از آی فیلم به محبوبیت بیشتر این شبکه نزد مردم کمک می کند.

خبرآنلاین

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2112