تازه‌های خبر
سه شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱
چاپ

بسته فیلم‌های کوتاه ایرانی در ایتالیا اکران می‌شود

فیلم‌های کوتاه اکران تابستانه که به تازگی در گروه «هنر و تجربه» روی پرده رفته‌اند، همزمان در شهر رم ایتالیا به نمایش در خواهند آمد.
بسته فیلم‌های کوتاه ایرانی در ایتالیا اکران می‌شود

آرش عباسی مدیر هنری جشنواره فیلم‌های کوتاه افق‌های ایران «Orizzonti dell'Iran» که در ایتالیا برگزار می‌شود، گفت: طی رایزنی‌هایی که با مسئولان و کارگردانان اکران عمومی فیلم‌های کوتاه تابستانه داشتیم، مقرر شد تور اروپایی این فیلم‌ها از ایتالیا و جشنواره «افق‌های ایران» آغاز شود.

وی افزود: بدین ترتیب این فیلم‌ها در روز پنجشنبه 9 آگوست 2018 طی مراسمی در «Palazzo Merulana» شهر رم به نمایش در خواهند آمد و نشستی درباره سینمای کوتاه و فیلم‌های اکران شده با حضور کارشناسان، مدیران این فستیوال هنری و تماشاگران برگزار خواهد شد.

عباسی ادامه داد: انجمن فرهنگی ایتالیایی ایرانی «الفبا» به اتفاق سازمان فرهنگی «Coop Cultura» برگزار کننده جشنواره فیلم افق‌های ایران هستند. همچنین بنای تاریخ  «Palazzo Merulana» به تازگی ترمیم شده و در اختیار شهروندان رم قرار گرفته است.

«#ساعت چهار» به کارگردانی عاطفه محرابی، «تناوب» به کارگردانی علی خوشدونی فراهانی، «سکوت» به کارگردانی مشترک فرنوش صمدی و علی عسگری، «باران آهسته می‌بارد» به کارگردانی سعید نجاتی و «مارلون» به کارگردانی درناز حاجی‌ها فیلم‌های کوتاه حاضر در این تور اروپایی اکران هستند.

منبع: مهر
 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.2154