تازه‌های خبر
شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶
چاپ

کواکبیان: دلایل شخصی پشت استیضاح ربیعی است/برخی تا از وزرا کم‌محلی می‌بینند، سراغ استیضاح می‌روند

یک عضو فراکسیون امید گفت: برخی اوقات استیضاح یک وزیر برای حل مشکلات مردم، گاهی به دلایل سیاسی و برخی مواقع به دلیل مسائل شخصی مطرح می‌شود که استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلایل شخصی صورت گرفته است.
دلایل شخصی پشت استیضاح ربیعی است/برخی تا از وزرا کم‌محلی می‌بینند، سراغ استیضاح می‌روند

مصطفی کواکبیان درباره استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به هرحال استیضاح حق مجلس است اما خدا نکند که بحث‌های خصوصی و شخصی در کار باشد.

وی با بیان اینکه من در طرح استیضاح قبلی این وزیر برای حل مشکلات مردم از آقای ربیعی دفاع کردم، ابراز داشت: الان هم معتقدم آن‌هایی که بحث جدی در این استیضاح دارند، باید به تفاهم برسند. ممکن است برخی اغراض سیاسی هم داشته باشند اما این‌‌ها عقاید من است.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح سه حالت دارد، تصریح کرد: یک حالت استیضاح برای حل مشکلات و گرفتاری‌های مردم است که من حتما طرفدار این نوع استیضاح هستم. به عنوان مثال من در موضوع توسعه سیاسی، مردم را خیلی دارای مشکل می‌بینم و با کسی هم مساله شخصی ندارم.

وی با اشاره به طرح سوال خود از عباس آخوندی در جلسه علنی اخیر مجلس، گفت: به آقای آخوندی هم گفتم که من مساله شخصی که ندارم شما قرار بود جلسه‌ای تشکیل دهید و ندادید ، این جلسه را تشکیل دهید ما هم حرفی نداریم.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در تشریح نوع دوم استیضاح، اظهار کرد: این نوع استیضاح به دلیل اغراض سیاسی است یعنی افراد بخاطر خط و ربط و و جناح و حزب سیاسی مشکل دارند که این هم یک نوع است که به نظر من مرتبه و نوع دوم استیضاح‌ها است.

کواکبیان خاطرنشان کرد: نوع سوم استیضاح، مساله شخصی است یعنی اصلا حتی سیاسی هم نیست و مشکل مردم هم مطرح نیست. فرض کنید شخصی نزد وزیر رفته و وزیر کم محلی کرده یا جور دیگری برخورد کرده که مقصود آن فرد برآورده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه انجام استیضاح به دلایل مسائل شخصی بدترین نوع سوال و استیضاح است، گفت:  من فکر می‌کنم الان این نوع سوم بیشتر برای علی ربیعی مطرح است.

ایلنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1549