تازه‌های خبر
دوشنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۳۲
چاپ

هشدار القاعدۀ یمن به امارات و اسرائیل

در این بیانیه، القاعده اسرائیل و امارات را به انجام حملات انتحاری در صورت ورود به جزیره سقطری یمن تهدید کرده است.

در پی اعلام ورود اسرائیل به جزیره سقطری تحت حمایت امارات، گروه القاعده در شبه جزیره عرب در بیانیه‌ای، اسرائیل و امارات را تهدید کرد که اگر به جزیره سقطری یمن بیایند، این گروه اقدام به عملیات انتحاری می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، گروه القاعده در شبه جزیره عرب بیانیه‌ای را در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ای منتشر کرد که حکایت از اقدامات حمایتی امارات از اسرائیل برای ساخت پایگاه‌ها و مراکز نظامی و اطلاعاتی در جزیره سقطری یمن دارد.

در این بیانیه، القاعده اسرائیل و امارات را به انجام حملات انتحاری در صورت ورود به جزیره سقطری یمن تهدید کرده است.

در این بیانیه آمده است: به یهودیان و مزدوران اماراتی‌شان می‌گوییم اگر به سقطری بیایید هدف آتش ما خواهید بود و از عملیات استشهادی و انتحاری ما در امان نخواهید بود.

در این بیانیه که توسط سایت siteintelgroup منتشر شده و بخش‌هایی از آن را، الیزابت کاندال، پژوهشگر و از اصحاب رسانه انگلیسی در توییتر خود منتشر کرده است، امارات و اسرئیل به دلیل تلاششان جهت ایجاد پایگاه‌های نظامی و تاسیسات جاسوسی در جزیره سقطری تهدید شده‌اند.

طبق بیانیه‌ای که اخیراً در تاریخ شش سپتامبر جاری منتشر شد، القاعده یمنی‌ها را به شورش فراخوانده و تهدید به انتقام از امارات و اسرائیل و برخورد با طرح‌هایشان کرده است. القاعده در این بیانیه شورای انتقالی را به همکاری به نفع امارات در سقطری متهم کرد.

القاعده پیش از این مواضعی در مخالفت با حضور عربستان و امارات در یمن صادر نکرده بود.

اخیراً نیز ده‌ها یمنی در تجمعی اعتراضی در استان سقطری مخالفت خود را با هرگونه حضور اسرائیل در این جزیره که از موقعیت استراتژیکی در اقیانوس هند برخوردار است، ابراز داشتند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی که در غرب جزیره سقطری برپا شد، در اشاره‌ای ضمنی به امارات، هر طرفی را که در راستای وارد کردن اسرائیل به سقطری و سهولت بخشیدن به حضور آن در جزیره تلاش می‌کند، کاملاً مسؤول این وضع دانستند.

وبسایت "ساوث فرانت" (south front) آمریکا اخیراً اعلام کرد، امارات و اسرائیل قصد دارند مراکز نظامی و اطلاعاتی در جزیره سقطری ایجاد کنند.

این وبسایت به نقل از منابع عربی و فرانسوی اعلام کرد، یک هیئت به افسران اماراتی و اسرائیلی ملحق شد و از الجزیره دیدن کرده و چندین پایگاه را به منظور ایجاد مراکز اطلاعاتی بررسی کردند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.3379