تازه‌های خبر
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۱۸
چاپ

پرواز نمایشی هواپیماهای ژاپنی برای تقدیر از کادر درمانی

تیمی از هواپیماهای ژاپن امروز بر فراز توکیو پایتخت این کشور اقدام به پروازهای نمایشی برای تقدیر از پرستاران، پزشکان و خدمه درمانی کردند.

به گزارش تلویزیون ژاپن ، اسکادران نیروی هوایی ژاپن با پرواز هواپیماهای آموزشی خود در آسمان توکیو به پرستاران و پزشکان درود فرستاد و زحمات آنها را در جریان مبارزه با کرونا مورد تقدیر قرار داد.

خدمه درمانی بیمارستان و مراکز پزشکی ژاپن نیز با انتشار بیانیه هایی از این اقدام ارتش و نیروی هوایی تقدیر کرده و آورده اند که آنها پس از ۴ ماه مبارزه سخت با کرونا به ما روحیه دادند.

شبکه خبری «ان اچ کی» نیز گزارش کرد ژاپن تحت تلاش های فراوان همین خدمه و نظام پزشکی کشور توانست از انفجار حباب بیماری در کشور جلوگیری کند و در این مدت فقط نزدیک به ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۸۸۲ نفر جانشان را از دست دادند.

«کونو تارو» وزیر دفاع ژاپن در حاشیه این پروازهای تیم آکروباتیک نیروی هوایی گفت که شمار زیادی از پزشکان و پرستاران پیشرو دیگران در مبارزه با کرونا بوده اند و با این اقدام قصد داشتیم از آنها تقدیر کنیم.

برخی از کاربران اما در توئیتر از این اقدام ژاپن گلایه کرده و آورده اند که شاید بهتر بود بجای هزینه کردن برای چنین اقدام نمایشی، وجوه مورد نظر مستقیما برای تهیه تجهیزات، اقلام پزشکی و پیشگیری از بیماری در میان کادر پزشکی و مردم هزینه شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1727