تازه‌های خبر
شنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۴۷
چاپ

گرشاسبی: از حق پرسپولیس نمی‌گذریم

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پی اتفاقات اخیر در اهواز به منظور روشنگری برای هوارادان و افکار عمومی و ترسیم مواضع باشگاه به بیان پاره‌ای مطالب پرداخت.

حمیدرضا گرشاسبی اظهار داشت: قبل از هر چیز، هواداران باید بدانند باشگاه هیچ گاه از حقوق آنها و پرسپولیس دست نمی‌کشد. در این امر کاملا جدی و پیگیر هستیم اما این به معنای هیاهو نیست. می‌توان کاری نکرد ولی فقط در رسانه‌ها شو اجرا کرد و همه هم به به و چه چه کنند، ولی ما دنبال این نیستیم. نه روش ما این است و نه با فضایی که به وجود آمده است، این روش را به صلاح می دانیم.

وی ادامه داد: البته این به معنای آن نیست که بخواهیم فضای رسانه‌ای را رها کنیم و به قدرت این بخش اعتقاد داریم. رسانه ها اتفاقا نقش تعیین کننده ای دارند به ویژه که باید همه با هم در مسیر اصلاح این شرایط تلاش کنیم. از جانب دیگر، اگر هوادارانمان همراهی کنند، نگران تاثیر شبکه های اجتماعی نیز  نخواهیم بود. آنچه مشخص است این که در چنین مواقعی که فضا آشفته می شود، بعضی هم سوء استفاده می‌کنند. التهاب جامعه هواداران فوتبال هم در بلند مدت به سود هیچ یک از اهالی فوتبال نخواهد بود. این شرایط برای تمام فوتبال گران تمام می شود.
سرپرست باشگاه پرسپولیس با یادآوری بعضی مسایل اضافه می کند: مثلا در سال گذشته در جریان بازی با یکی از تیم‌ها ، یکسری حواشی پیش آمد. ما از یک سو برای مصلحت و امنیت کشور و از سوی دیگر، برای اینکه موضوع سریع‌تر در مجموعه پرسپولیس جمع شود و روی مسائل دیگر خودمان و بازی‌های بعدی تمرکز کنیم، بحث را ادامه ندادیم. ما در مسیر قهرمانی بودیم و طرف مقابل بدون هر منطقی صحبت می‌کرد. البته ما هم از طریق دیگر پیگیر مسائل بودیم و از حقوق هوادارانمان دفاع می کردیم. این روش یرای خود ما تبعات داشت ولی به سود تیم بود. رایزنی‌های زیادی انجام شد. هیچکس نمی‌داند چه فشار خرد کننده‌ای روی باشگاه، تیم و بخش هواداران بود و آنها را حل و فصل و رد کردیم، اما در نهایت، نتیجه همه چیز را مشخص کرد. ممکن است دیگران در ظاهر در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی طرف غالب به نظر برسند، اما جوجه را آخر پائیز می‌شمارند.
گرشاسبی خاطر نشان کرد: در ماجرای اخیر مسائلی وجود دارد که نباید به آنها بی توجه بود. خوزستان مهد فوتبال ایران است. فوتبال از خوزستان وارد ایران شد. هواداران خوزستانی به شور و هیجان شهره هستند. خوزستانی‌ها با معرفت هستند. هواداران ما در همین بازی اکثرا خوزستانی بودند از همه اقوام خوزستان و از اکثر شهرها بودند. پرسپولیس برای همه ایران است.
در این بازی هم یکسری افراد آمده بودند که اصلا کاری به فوتبال نداشتند. دنبال سوء استفاده از شرایط احساسی پیش آمده بودند. الان ما با این پدیده روبرو هستیم که بعضی افرد به ویژه در شهرستان‌هایی که جو ملتهب است، خود را وارد تماشاگران فوتبال کرده اند. آنها در شبکه‌های اجتماعی قدرت دارند. ابتدا فضا را غبار آلود می‌کنند. موج راه می‌اندازند و بعد سوار این موج می‌شوند. این پدیده فوتبال ایران را به شدت تهدید می‌کند. در این میان بعضی عوامل فوتبال به ویژه در باشگاه‌ها نیز به این تنش‌ها دامن می‌زنند. گاهی برای توجیه عملکرد خودشان سعی می‌کنند پشت این مسائل مخفی شوند و موج سواری شوند. اعتقاد داریم، مقابله با این پدیده فقط با کمک خود مردم و روشنگری آنها امکان پذیر است. این شرایط نباید ادامه پیدا کند. باید از کمک مردم استفاده کنیم.
وی تصریح کرد:  متاسفانه در میان چنین اتفاقاتی، شاهد توهین به تمامیت ارضی ایران می‌شویم .
ما به سهم خودمان برای کم کردن این مسائل کمک کنیم. در این باره جلساتی داریم ولی برای این امر همه باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ و دیگر نهادها باید دست به کار شوند. نباید تمام انتظارات متوجه باشگاه پرسپولیس باشد./ سایت رسمی باشگاه پرسپولیس

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1892