تازه‌های خبر
يكشنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۵۲
چاپ

کشف محله «باستی هیلز» جدید در کرج

مهر نوشت: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: اراضی موسوم به باستی هیلز در کرج از چنگال متصرفین آزاد و به چرخه تولید بازگشت.

اسماعیل صارمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آزادسازی ۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی شامل ۱۵ مورد ویلا در شهرستان کرج، گفت: این عملیات شامل تخریب بیش از ۴۸ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در روستای «هلجرد» بوده است.

وی گفت: علی رغم کمبود امکانات و نیروی انسانی، این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان هستند، افزود: زمین‌های استان البرز به ویژه شهرستان کرج علاوه بر تولید غلات و تأمین میوه و سبزی و صیفی و سایر محصولات، میراث دار باغداری نامدار و نمونه در کشور است که باید در حفظ این اراضی و باغات با قاطعیت کوشا باشیم.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در روستای هلجرد شهرستان کرج، گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر و با حکم مرجع قضائی ۴۸ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، استخر، آلاچیق، انبار، پارکینگ، محوطه سازی و سایر، تخریب و حدود ۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.0872