تازه‌های خبر
شنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
چاپ

مدرسه تلویزیونی آغاز به کار کرد

مدرسه تلویزیونی ظهر امروز با حضور «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و «علی عسگری» رییس صدا و سیما افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در برنامه شبکه خبر به همراه علی عسگری زنگ مدرسه تلویزیونی را نواختند.

وی ادامه داد: امروز با آرزوی سالی بسیار پرثمر و همراه با موفقیت و سلامتی برای همه دانش آموزان زنگ مدرسه تلویزیونی نواخته شد.

حاجی میرزایی گفت: زمانی که ایده مدرسه تلویزیونی را مشاهده کردم به یاد سخنانی از حضرت امام خمینی (ره) افتادم که فرمودند، همه ایران را مدرسه کنیم و فکر کنم یک وجه این شعار با راه اندازی مدرسه تلویزیونی محقق شده است.

حاجی میرزایی گفت:‌ سرعت واکنش کشورها به پدیده‌های غیرمنتظره متفاوت بوده و تلاش زیادی برای بخش آموزش شده است.همه سعی کردند که برای امر آموزش به میدان بیایند و آموزش را از سر بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نسل امروز ما از امکانات و ظرفیت‌های بالایی نسبت به دوره‌ای که ما تحصیل می‌کردیم برخوردارند و امیدواریم این نسل قدر این دوره‌ها را بدانند و با استفاده از این ظرفیت دانش آموزان آگاهی و دانش خود را تقویت کنند.

وی اضافه کرد: معلمان ما تجارب و دانش متفاوتی دارند و در مدارس تلویزیونی می‌توانند از شیوه‌های مختلف استفاده کنند. یکی از گام‌های مدرسه تلویزیونی ایجاد عدالت آموزشی است. ما در سراسر کشور مدارسی داریم که 5 دانش آموز دارد، اما کیفیت‌های آموزشی در آنها یکسان نیست،‌ از این رو با مدرسه تلویزیونی می‌توان چتر آموزشی را برای همه گستراند.

حاجی میرزایی گفت: در حال حاضر یکسری کارهای هوشمند و موثری بین آموزش و پرورش و صدا و سیما شکل گرفته که امیدواریم با همکاری هم و با تعمیق آن به توسعه آموزشی کمک کنیم.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.153