تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۳۰
چاپ

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران مطرح کرد روایت سردارحاجی‌زاده ازنبرد سردارسلیمانی و 70نفر با داعش

سه هفته پس از انتشار تصاویری از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در آمرلی عراق، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه جزئیاتی از حضور او در جنگ علیه داعش را مطرح کرد
روایت سردارحاجی‌زاده ازنبرد سردارسلیمانی و 70نفر با داعش

گروه سیاسی تدبیر: سه هفته پس از انتشار تصاویری از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در آمرلی عراق، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه جزئیاتی از حضور او در جنگ علیه داعش را مطرح کرد.

به گزارش تدبیر، سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته به مناسبت هفته دفاع مقدس در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سیما حضور یافته بود، پس از ذکر جزئیاتی از نبرد 8 ساله ایران با ارتش عاق و هم چنین توان نیروی دریایی سپاه مقابل نیروی دریایی ارتش امریکا به بحران عراق و حضور داعش در عراق پرداخت.

او در بخشی از سخنان خود امریکا را عامل ظهور داعش خواند و اعلام کرد مردم و ارتش عراق توانایی مقابله با تروریست های داعش را دارند.

 

سردار حاجی زاده سپس به کمک های ایران به مردم عراق در جنگ علیه داعش اشاره کرد و جزئیاتی از نقش سردار قاسم سلیمانی در جنگ علیه داعش مطرح کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در این باره گفت: "عراقی ها اگر کمکی نیاز دارند ایران می‌تواند به آن‌ها یاری برساند زیرا اگر کمک ایران نبود داعش کردستان عراق را تصرف می‌کرد و در همین راستا باید بگویم که سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی تروریست‌های داعش در اربیل را گرفتند."


سردار حاجی‌زاده با اشاره به اینکه فرماندهان ما به ملت و نیروهای مردمی عراق کمک کردند ادامه داد: "امریکا به جای اینکه داعش را بمباران کند اقدام به بمباران نیروهای عراقی می‌کند."

او با بیان اینکه اقدامات آمریکا بازی و نمایش نامه است گفت: "اگر قرار باشد ارتش کلاسیک وارد عمل شود ۵ و ۶ تیپ کل قاعده را فتح می‌کند."

سردار حاجی‌زاده با انتقاد از عملکرد امریکا در عراق افزود: "مناطق شمالی عراق درگیر بحران است این در حالی است که هواپیماهای آمریکایی در جنوب عراق پرواز می‌کنند."
 

فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه نفس رزمندگان اسلام به نفس شهیدان زنده مثل سردار سلیمانی وابسته است خاطر نشان کرد: "رزمندگان اسلام در هر کجا که رویارویی در کار باشد قادر به درک اوضاع خواهند بود."

سخنان سردار حاجی زاده در حالی مطرح می شود که سه هفته و همزمان با شکستن محاصره "آمرلی" عراق از چنگ تروریست های داعش، برخی رسانه های خبری تصویری از سردار سلیمانی منتشر کردند که گفته می شد در فرمانده سپاه قدس را در اطراف شهر آمرلی نشان می دهد. 

 

آمرلی به مدت 75 روز تحت محاصره تروریست های داعش قرار داشت و به کمک شبه نظامیان شیعه و نیروهای امنیتی عراق محاصره این شهر شکسته شد. همان زمان بسیاری از رسانه های غربی مدعی شدند نیروهای نظامی ایران به فرماندهی سردار سلیمانی در آزادسازی این شهر نقش داشته اند. این در حالی است که ایران اعلام کرد که تنها مشاوران نظامی خود را برای کمک به مردم عراق به این کشور فرستاده است.

با این وجود انتشار تصویر حضور قاسم سلیمانی از سوی برخی رسانه های داخلی و تاکید آن ها بر حضور فرمانده سپاه قدس در آمرلی فصلی جدید در تحولات خاورمیانه را رقم زد. حالا تایید خبر حضور سردار سلیمانی در جنگ نیروهای عراقی علیه داعش در اطراف اربیل همزمان با آغاز حملات هوایی و موشکی امریکا و چند کشور هم پیمانش علیه تروریست های داعش و جبهه النصره در عراق و سوریه به نظر می رسد آغاز دور جدیدی از مواجهه کلامی مقام های نظامی ایران و امریکا را رقم زده است. آن هم در شرایطی که هفته پیش اعلام شد ایران درخواست امریکا برای حضور در ائتلاف بین المللی علیه داعش را رد کرده است.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1647