تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱
چاپ

پنج مرزبان ایرانی همچنان در اسارت هستند یگان ویژه ای که سپاه برای برخورد با جیش العدل فرستاده چیست؟

یگان ویژه صابرین از یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران است که به گفته سردار مرتضی میریان فرمانده یگان ویژه صابرین در شمال غرب و جانشین معاونت عملیات نیروی زمینی سپاه از "زبده ترین یگان های ویژه در دنیا " به حساب می آید.
یگان ویژه ای که سپاه برای برخورد با جیش العدل فرستاده چیست؟

گروه سیاسی تدبیر: دو روز بعد از اعلام ربوده شدن پنج سرباز هنگ مرزى ايران توسط گروه تروریستی "جیش العدل"، توییتر سپاه پاسدارن اعلام کرد که برای مقابله با این گروه تروریستی "یگان ویژه صابرین" را به منطقه اعزام کرده است.

اما این گروه ویژه چیست و از چه افرادی تشکلی شده است؟

یگان ویژه صابرین از یگان های ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران است که به گفته سردار "مرتضی میریان فرمانده یگان ویژه صابرین در شمال غرب و جانشین معاونت عملیات نیروی زمینی سپاه از "زبده ترین یگان های ویژه در دنیا " به حساب می آید.

سردار مرتضی میریان در گفت و گویی که اسفند سال 91 با هفته نامه پنجره انجام داده است می گوید: "نام صابرین برگرفته از آیه 65 سوره انفال است که خداوند در این آیه یک مقایسه آماری کرده و توان صابرین را در برابر دشمن یک به ده اعلام کرده می کند. البته خداوند در اینجا قید می کند به شرطی که ایمانشان قوی باشد."

سردار میریان همچنین در گفت و گویی که شهریور 92 با فارس انجام داده در خصوص آموزش این گروه عنوان کرده است:" تمام کشور را بسیج کرده و پاى کار آوردیم. تا امروز با گذشت قریب به 12 سال از تشکیل صابرین، مربیان متخصص خودمان را داشته باشیم."

وی در مورد روش جذب نیروهای این یگان ویژه هم گفته است: "این افراد از بین نیروهای سپاه انتخاب می شوند و باید این دو شرایط را داشته باشند اول اینکه داوطلب باشند و دوم شهادت طلب." میریان در مورد الگو گیری در خصوص تشکیل این یگان عنوان می کند که همه یگان های زبده دنیا را بررسی و رصد کرده اند و برای رسیدن به این مهم حتی از یگان ویژه انگلیس که 400 سال قدمت دارد و قدیمی ترین یگان ویژه به حساب می آید هم با وجود دشمن خطاب شدن این کشور استفاده کرده اند. در مورد ساختار و شیوه کارکرد این یگان اطلاعات دیگری وجود ندارد."

 

مطالب مرتبط

کسی‌ را با گروهک‌تروریستی "جیش العدل"مبادله نمی‌کنیم

کمپین توئیتری ایرانی ها علیه "جیش العدل"

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1616