تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
چاپ

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: مسئول صدور مجوز نمایش خانگی صداوسیماست

مسئولیت اعطای مجوز نمایش خانگی به‌عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر سازمان صداوسیما است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: صدور مجوز برای شبکه نمایش خانگی، کاملاً در اختیار صداوسیماست.

آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به تسنیم گفت: در چند مدت اخیر فضای محتوایی برخی از سریال‌های شبکه نمایش خانگی، به‌سمتی حرکت کرد که گویی هیچ نظارتی بر محتوایی که در این سریال‌ها پرداخته می‌شد، نبود. کار داشت به جایی می‌رسید که رسماً باید یک دستگاه دیگر را مأمور بررسی عملکرد ارشاد در اعطای مجوز به محصولات فضای مجازی و شبکه نمایش خانگی می‌کردیم؛ چرا که ضوابط فرهنگی اسلامی - ایرانی در محصولات تولیدشده براحتی نادیده گرفته می‌شد و این محتواها سنخیتی با «هنجارهای فرهنگی» و «سلامت فرهنگی جامعه» نداشت.

وی افزود: این عامل و مجموعه عوامل دیگر همگی دست به دست هم داد تا این‌طور تشخیص داده شود که مسئولیت اعطای مجوز به‌عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر سازمان صداوسیما است و به نظرم تکلیف این مسئله کامل روشن شده است و مدیران ارشاد و سازمان سینمایی هم حتی می‌دانند که از این به بعد دیگر مسیر اعطای مجوز به محصولات شبکه نمایش خانگی و نظارت محتوایی بر این محصولات از مسیر ارشاد و زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، نمی‌گذرد و تصمیم‌گیری برای اعطای مجوز کاملاًً در اختیار سازمان مقررات است.

آقاتهرانی تصریح کرد: اگر بنا باشد هر شخص و یا مجموعه‌ای در کشور ضوابط قانونی حیطه اختیاراتش را نادیده بگیرد و بر اساس سلیقه و رویکردی که خودش می‌پسندد رفتار کند، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. تصمیم بر این شده است مرجع صدور مجوز، سازمان مقررات باشد؛ نه سازمان سینمایی. مجلس بنا به وظیفه ذاتی مبنی بر نظارت بر حسن اجرای قوانین، حتماً در برابر نادیده گرفتن این تصمیمات قانونی، خواهد ایستاد و نهادها را ملزم به عمل به مُر قانون خواهد کرد.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1532