تازه‌های خبر
سه شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۴۵
چاپ

تسهیلات ویژه برای دو فیلم جدید اکران در موعد بازگشایی سینماها

سیاست‌های حمایتی سازمان سینمایی برای دو فیلم اول اکران در فرآیند بازگشایی سینماها در جلسه کارگروه کرونا تبیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، نهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما با موضوع سیاست‌های بازگشایی سینماها و پیگیری مصوبات قبلی برگزار شد. در این جلسه که به ریاست حسین انتظامی برگزار شد درباره استثنائات نظامنامه اکران در شرایط فوق‌العاده بحث و تبادل نظر شد و موارد خاص به تصویب رسید.

در این جلسه که با دعوت از اعضای شورای صنفی نمایش و رییس انجمن سینماداران تشکیل شد با در نظر گرفتن امتیازاتی برای ۲ فیلم جدید اکران در بازگشایی سینماها، مقرر شد تعداد سالن‌های این ۲ فیلم در تهران در پردیس‌های هفت سالن به بالا، چهار سالن و در شهرستان‌ها پردیس‌های پنج سالن به بالا در سه سالن اجازه اکران داشته باشند.

همچنین مصوب شد برای این دو فیلم تا سه هفته، کف فروش محاسبه نشود و اگر در این اکران شرایط مناسبی از نظر استقبال به وجود نیامد امکان اکران دوم در زمانی دیگر فراهم باشد.

افزایش وام در نظر گرفته شده از دیگر امتیازات در نظر گرفته شده برای ۲ فیلم جدید اکران بود که مصوب شد ۲۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض به همراه ۳۰۰ میلیون تومان وام چهار درصدی در نظر گرفته شود. پیش از این نیز ۶۰ میلیون تومان جهت تبلیغات فیلم‌های اولین اکران سال ۹۹ در نظر گرفته شده بود.

همچنین گزارشی از تهیه ماسک و اقلام بهداشتی برای سینماها و برپایی کارگاه آموزشی مدیران سینما با همکاری اورژانس کشور که در جلسه گذشته مصوب شده بود ارائه شد.

در ادامه بر مصوبه قبلی کارگروه مبنی بر تسریع در تهیه گزارش بدهی سینماها به شرکت‌های پخش توسط خانه سینما تاکید شد.

در این جلسه از شهردار تهران بابت قول همکاری در تبلیغات بازگشایی سینماها قدردانی شد.

اسامی ۲ فیلم جدید توسط اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش، اعلام می‌شود.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.0862