تازه‌های خبر
يكشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۳
چاپ

ده قاعده برای پیشرفت کسب و کار

اریک واگنر طی یادداشتی که در مجله فوربس به چاپ رسیده است به ده قاعده ای اشاره کرده که می تواند راه را برای پیشرفت شغلی افراد فراهم کند. به نوشته واگنر گلدمن و نیلبوف در کتابی تحت عنوان "ماموریت در بطری" به این ده قاعده اشاره کرده اند.
ده قاعده برای پیشرفت کسب و کار

گروه اجتماعی تدبیر: شاید بسیاری از انسان ها از حرفه خویش ناراضی اند و در این زمینه هیچ پیشرفتی نکرده اند. اما در این میان کسانی نیز هستند که توانسته اند کسب و کارشان را گسترش داده و در زمینه شغلی خود امپراتوری ایجاد کنند.

به گزارش تدبیر، اریک واگنر طی یادداشتی که در مجله فوربس به چاپ رسیده است به ده قاعده ای اشاره کرده که می تواند راه را برای پیشرفت شغلی افراد فراهم کند. به نوشته واگنر گلدمن و نیلبوف در کتابی تحت عنوان "ماموریت در بطری" به این ده قاعده اشاره کرده اند.

1_ زمینه را برای ساخت باورهایتان فراهم کنید

باورهای ذهنی ما روزی به حقیقت خواهند پیوست. این درسی بود که من از گلدمن و نیلبوف آموختم. وقتی تنها در یک اتاق تاریک نشسته اید و به شکست های کاری خود فکر می کنید تنها یک چیز می توانید به شما کمک کند. باور ذهنی مثبت و اعتقاد محکم به تحقق آن.

2- هیچگاه برای پیشرفت ده درصدی برنامه ریزی نکنید. بهتر و متفاوت فکر کنید

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هر روز در حال تغییر است. در چنین جهانی به کارهای تکراری تن ندهید، بلکه سعی کنید عملکرد متفاوت تر و بهتری داشته باشید.

3. الگو و نمونه ای برای دیگران باشید

مهم ترین کلید موفقیت شما نوآوری مستمر است، به شکلی که فعالیت هایتان به الگو و نمونه ای برای سایر کارآفرینان تیدل شود. البته اگر تحقق هدفتان دشوار است شما می تواند تا زمانی که به هدف واقعی خود دست نیافتید موقتا دست به تقلید بزنید.

4_همیشه برای دوران بدشانسی و ورشکستگی خود ذخیره مالی را حفظ کنید

شاید انجام این کار دشوار باشد. اما فراموش نکنید در مسیر فعالیت کاریتان ممکن است با ارتکاب یک اشتباه دچار ورشکستگی شوید، در چنین شرایطی داشتن سرمایه و ذخیره پولی می تواند راه گشا باشد.

5_ هیچگاه کنترل خود را از دست ندهید

طمع بدترین آفت کسب و کار است. برخی از کارآفرینان برای به دست آوردن سود بیشتر کنترل خود را از دست داده و خیلی زود فریب می خورند. طمع باعث می شود کنترل خویش را از دست بدهید و همین امر رونق کسب و کارتان و آینده شغلیتان را به خطر خواهد انداخت.

6_ هیچگاه در مورد چیزهای بزرگ سازش نکنید

هدف، اصول کاری و چشم انداز حرفه ای از مسائلی است که نمی توان در مورد آن سازش کرد. اما به یاد داشته باشید که برای نیل به اهدافتان باید در مورد ارزش محصولات تولیدی و خدمتان انعطاف پذیر باشید. بسیاری از کارآفرینان به جای آن که محصولات خود را با نیاز های مشتریان تطبیق نمایند تلاش دارند خود را با پیچ و خم های بازار منطبق کنند.

7_ با کم ترین هزینه به هدف خود دست یابید

به شما توصیه می شود به جای تمرکز بر ساخت دفتر کار فانتزی یا بروشورهای تبلیغاتی گران قیمت تلاش کنید با کم ترین هزینه به اهداف خویش دست یافته و خواسته هایتان را محقق کنید. صرف هزینه های بالا صرفا باعث مرگ خواسته هایتان خواهد شد و شما را شکست خواهد داد.

8- این بک ماراتن است نه مسابقه دوی سرعت

 

به یاد داشته باشید برای فتح اورست باید سه مرحله را طی کنید. اول تصمیم به فتح اورست می گیرید. بعد از آن با امکانات صفر به نپال صعود می کنید و در آخر ظرف صرفا دوازده دقیقه خیلی آسان از آن بالا می روید. در طی مسیر باید بر روی تک تک گام هایتان متمرکز شوید. پس تمرکز بیش از سرعت می تواند به شما کمک کند.

9_ توجه به خانواده و بهداشت شخصی و معنوی

تصور کنید که شما یک کارآفرین موفق هستید. ایا باید تمام وقت خود را به کار اختصاص دهید؟ در پاسخ باید گفت خیر توجه به خانواده و سلامت جسمی و روانی از جمله عواملی است که به ثبات شخصی شما کمک کرده و زمینه ساز موفقیتتان خواهد شد. پس برای موفقیت در این راه نباید خانواده و خودتان را قربانی کنید.

10_ شرکت یا علامت تجاری را به گونه ای بسازید که انگار همیشه مالک آن هستید

آیا به این فکر می کنید که روزی ممکن است شرکت خود را فروخته یا آن را واگذار کنید؟ شاید. زمانی که تصمیم گرفته و با شور و هیجان و برای تحقق اهداف خویش برنامه ریزی می کنید باید زمینه را برای ایجاد شرکتی دائمی فراهم کنید. البته در این زمینه نادیده انگاشتن مشکلات احتمالی نیز نادرست است. اما باید برنامه خود را برای بلند مدت طراحی کنید.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1297