تازه‌های خبر
اقتصاد

الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را باید به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم

الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را باید به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم غلامرضا مصباحی‌مقدم گفت‌: برای کاهش پسرفت‌ها و ترمیم فضای مخدوش‌شده اقتصاد لازم است دولت‌ها پیرو اقتصاد سرمایه‌داری و لیبرال نباشند و بین سوسیالیست و سرمایه‌داری نقطه‌ای مناسب را پیدا کنند؛ در واقع ما باید الگوی اقتصادی اسلامی و ایرانی را به رویکرد کشورهای اسکاندیناوی نزدیک کنیم....

مردم را محاکمه نکنید؛ آنها حق دارند در صف خرید دلار و بورس بایستند

مردم را محاکمه نکنید؛ آنها حق دارند در صف خرید دلار و بورس بایستند اقتصاد ایران، برنامه ریزی خانواده‌ها را به سمت نابودی کشانده است. دیگر نمی‌شود پول پس‌انداز کرد و گفت با این پول 10 ماه دیگر یک پراید می‌خرم. شاید 10 ماه دیگر با همان پول دوچرخه هم نشود خرید! مردم حق دارند در این بلبشو، سرمایه خود را حفظ کنند. برخی می‌پرسند چرا مردم پول خود را وا...

کم و کیف تزریق منابع جدید به بورس

کم و کیف تزریق منابع جدید به بورس ورق بازار سرمایه که به محلی برای جذب نقدینگی و تامین کسری بودجه دولت تبدیل شده بود، یک ماهی است که برگشته و روند نزولی شاخص کل بورس همچنان با قدرت ادامه دارد. تا جایی که دولت به فکر تزریق نقدینگی به این بازار از منبع جدیدی افتاده و رایزنی ها برای تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی ...

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند

مجلس هفته آینده وضعیت بازار مسکن و بورس را بررسی می‌کند یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت مسکن و خودرو گفت: قیمت خودرو پرواز کرده و به عرش رسیده و در این شرایط آقایان تنها تماشاچی هستند.

کارمزد کیف پول الکترونیک با نرخ تورم سالانه تعیین می‌شود

کارمزد کیف پول الکترونیک با نرخ تورم سالانه تعیین می‌شود آنچه ضوابط بانک مرکزی برای صدور کیف پول الکترونیک نشان می‌دهد، شبکه بانکی کشور دارای وظایفی است که باید آن‌ها را به نحو احسنت انجام دهد و در این بین لازم به ذکر است که سقف افزایش موجودی و کارمزدهای کیف، سالانه با نرخ تورم اعلام شده از سمت بانک مرکزی تعیین می‌شود.

افسار قیمت خودرو در دست کیست؟

افسار قیمت خودرو در دست کیست؟ افزایش قابل توجه قیمت خودروها موضوعی است که حرف و حدیثهای زیادی را به دنبال داشته است. در همین رابطه رییس شورای رقابت به عنوان نهاد تصمیم‌گیر در بخش قیمت‌گذاری کارخانه‌ای محصولات خودروسازان و معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و تنی چند از فعالان این عرصه این موضوع را مور...

یک دلار دیگر از قیمت نفت افتاد

یک دلار دیگر از قیمت نفت افتاد قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی کاهش قیمت فروش ماهانه نفت عربستان سعودی به آسیا و ضعیف شدن خوش بینی به احیای تقاضا در بحبوحه تداوم پاندمی ویروس کرونا، بیش از یک دلار سقوط کرد.

اگر مدام به صفحه گوشی و رایانه خیره می‌شوید، بخوانید

اگر مدام به صفحه گوشی و رایانه خیره می‌شوید، بخوانید اگر چشمانتان احساس خستگی دارد ممکن است به دلیل خیره شدن مستمر به صفحه نمایش گوشی یا رایانه در طول روز باشد.

افزایش بیش از ۳۰ درصدی سپرده‌های بانکی

افزایش بیش از ۳۰ درصدی سپرده‌های بانکی طبق اعلام بانک مرکزی مانده سپرده‌ها و تسهیلات بانکی در پایان خرداد سالجاری در مقایسه با مقطع مشابه در سال گذشته به ترتیب با افزایش ۳۴.۷ و ۳۲.۲ درصدی مواجه شده که تهران بیشترین رقم سرمایه‌گذاری را داشته است.

تصمیمات کوتاه مدت دردسرساز بورسی

تصمیمات کوتاه مدت دردسرساز بورسی شاید زمانی که وزارت نفت مخالفت خود با عرضه پالایشی یکم که باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه است را اعلام کرد، هرگز گمان نمی کرد که حرکت دومینووار نزول شاخص را آغاز کرده است؛ اتفاقی که در ابتدا باعث ریزش سهم های پالایشی و به تبع آن انواع سهم های کوچک و بزرگ بود و تصمیمات کوچک...

نرخ بیکاری آمریکا مجددا تک رقمی شد

نرخ بیکاری آمریکا مجددا تک رقمی شد شمار بیکاران آمریکایی به کمترین سطح چهار ماه اخیر خود رسید.

ثروتمندترین های جهان به تفکیک هر کشور

ثروتمندترین های جهان به تفکیک هر کشور آمریکا کماکان بیشترین شمار افراد ثروتمند در جهان را دارد.

علت سقوط یکباره قیمت نفت

علت سقوط یکباره قیمت نفت قیمت نفت در معاملات روز پنجشنبه پس از آماری که نشان داد تقاضا برای بنزین در آمریکا با وجود کاهش سطح ذخایر ضعیف مانده است، به روند کاهشی روز گذشته ادامه داد و به پایینترین حد خود در بیش از یک ماه گذشته نزول کرد.

چرا خبری از واریز پول فروش سهام عدالت نیست؟

چرا خبری از واریز پول فروش سهام عدالت نیست؟ درحالی حدود پنج ماه از آزادسازی سهام عدالت، سه ماه از فراهم شدن امکان فروش ۳۰ درصدی این سهام و یک ماه از امکان فروش ۶۰ درصدی آن برای مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند گذشته است که هنوز صدای اعتراض بسیاری از سهامداران که اقدام به فروش سهام عدالت خود ...

پیشنهاد همتی برای چگونگی نقدشوندگی بازار سرمایه

پیشنهاد همتی برای چگونگی نقدشوندگی بازار سرمایه رئیس کل بانک مرکزی ضمن حمایت از بازار سرمایه گفت: مالکان عمده سهام که در ماه‌های اخیر به دلیل رشد قیمت منتفع شده‌اند، نقش بازارسازی را ایفا کرده و برای اطمینان به سرمایه گذاران خرد، در جهت نقدشوندگی بازار گام بردارند.

حرکت پرشتاب دلار در بازارهای جهانی

حرکت پرشتاب دلار در بازارهای جهانی ارزش بیشتر ارزهای مهم در برابر دلار کاهش یافت.

٢٩ نماد بورسی متوقف شدند

٢٩ نماد بورسی متوقف شدند از میان نمادهای بورسی، ۲۹ نماد تا تاریخ ۱۲ شهریورماه متوقف شدند.

اصلاح نحوه قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها

اصلاح نحوه قیمت گذاری خوراک پالایشگاه ها وزیر نفت گفت: نحوه قیمت گذاری نفت خام و خوراک پالایشگاه ها منصفانه اصلاح شد.

بورس چه زمانی رشد خود را از سر می‌گیرد؟

بورس چه زمانی رشد خود را از سر می‌گیرد؟ در حالی که سهامداران انتظار روزی مثبت برای بازار سرمایه را داشتند،بازار روی دیگری را نشان داد و پذیرای جامه‌ای قرمز شد

پیش بینی بورس در ماه آینده

پیش بینی بورس در ماه آینده بازار سرمایه با وجود حمایت های گاه و بیگاه دولت همچنان بر مدار نزول در حرکت است و اگرچه سرعت نزول آن کمی کاهش یافته اما وضعیت بازار همچنان از میل برای کاهش حکایت دارد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه آن را تا مهرماه ادامه دار می داند.

ورود خودرو به بورس منتفی شد/ برای ثبت نام کلک می زدند

ورود خودرو به بورس منتفی شد/ برای ثبت نام کلک می زدند رئیس شورای رقابت با اعلام این‌که ورود خودرو به بورس رای نیاورده و فعلا منتفی شده است، گفت: تا وقتی که عرضه تا این حد محدود است ورود خودرو به بورس نه تنها نمی‌تواند مشکل بازار آن را حل کند بلکه ممکن است با توجه به حجم گسترده تفاضا، قیمت‌های بالاتری در بورس کشف شود.

دولت‌ها اختیاری برای انتخاب سیاست‌های اقتصادی ندارند/در نظام مدیریتی ما ۲ دولت فعال هستند

دولت‌ها اختیاری برای انتخاب سیاست‌های اقتصادی ندارند/در نظام مدیریتی ما ۲ دولت فعال هستند حسین راغفر گفت: در نظام مدیریتی ما ۲ دولت فعال هستند و کنش‌های هزینه‌ساز به مجموع هر ۲ دولت مرتبط می‌شود، اما فقط دولتی متهم می‌شود که از مردم رای گرفته و کابینه تشکیل داده است.

روز قرمز بورس های جهانی

روز قرمز بورس های جهانی بیشتر شاخص های مهم بورسی اروپا و آمریکا ریزش کردند.

نقدینگی بین بورس و مسکن سیال است

نقدینگی بین بورس و مسکن سیال است یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در شرایط فعلی نقدینگی بین دو بازار بورس و مسکن می‌چرخد، گفت: سیاست های دولت در حوزه بین الملل تاثیر زیادی در بخش مسکن دارد و دولت باید برای ایجاد آرامش در اقتصاد سیاست های داخلی و خارجی را تنظیم کند.

برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟

برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟ طرح برق امید با هدف مدیریت مصرف و فرهنگسازی از دوماه دیگر رسما وارد مرحله اجرا خواهد شد که با اجرای آن کم مصرف ها دیگر از پرداخت قبض برق معاف می شوند حتی برای پر مصرف ها نیز این امکان وجود دارد که با کاهش مصرف از پرداخت قبض رهایی یابند.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها

0.31