تازه‌های خبر
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷
چاپ

فیلم جعفر پناهی در جشنواره فیلم نیویورک /نمایش عمومی ٣رخ در پنجاه و سه کشور جهان

جشنواره فیلم نیویورک هرساله در مرکز هنرهای نمایشی لینکلن (Lincoln Center for the Performing Arts) برگزار می‌شود.
فیلم جعفر پناهی در جشنواره فیلم نیویورک /نمایش عمومی ٣رخ در پنجاه و سه کشور جهان

 این جشنواره فاقد هیت داوری است، چراکه برگزارکنندگان آن معتقدند با وسواسی که در انتخاب فیلم‌ها از میان هزاران فیلم به نمایش درآمده در فستیوال‌های جهان بوده، تمامی آثار شایسته دریافت جایزه می‌باشند. امسال تنها سی فیلم را از میان بهترین‌های سایر جشنواره‌ها و فیلم‌های جدید آمریکایی برای نمایش در بخش اصلی خود انتخاب کرده است.

فستیوال با فیلم “محبوبه” یورگوس لانتیموس افتتاح می‌شود و با حضور آخرین آثار فیلمسازانی همچون آلفونسو کوارون، جیا ژانکه، لی چانگ دونگ، پاول پالیکوسکی، اولیویه آسایس، هیروکازو کوره دا، کریستیان پتزولد، و جولین شنابل ادامه می‌یابد.

کنت جونز مدیر جشنواره فیلمهای امسال را حاصل کار “هنر مندانی با حساسیت‌های بسیار متفاوت از کلر دنیس گرفته تا برادران کوهن و جعفر پناهی تا ژان لوک گدار“ دانسته که وجه اشتراک همه آنها شجاعتشان است. "شجاعتی که لازمه ستیز علیه انواع گرایش‌های کیفیت گریز و آسان طلبانه تجارتی ست.”

این فستیوال از ۲۸ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر برگزار می‌شود. بعد از حضور موفق فیلم ٣رخ در بخش مسابقه کن و کسب جایزه بهترین فیلمنامه از این فستیوال اکثر فستیوال‌های جهان خواهان نمایش آن می‌باشند و تاکنون نمایش عمومی ٣رخ در پنجاه و سه کشور جهان قطعی شده است.

ایلنا

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • دیگر خبرها
تدبیر


0.1697